Головна » 2016 » Січень » 9 » ДЛЯ "АФРИКАНКИ" СВЯТ НЕМАЄ (№ 4 від 9 січня 2016 року)
17:07
ДЛЯ "АФРИКАНКИ" СВЯТ НЕМАЄ (№ 4 від 9 січня 2016 року)

ДЛЯ "АФРИКАНКИ" СВЯТ НЕМАЄ

Африканська чума свиней продовжує «гуляти» Полтавщиною. В останні дні минулого року там зафіксовано  ще три випадки цього  небезпечного  захворювання.
Так, в одному з приватних  господарств Кременчуцького району загинуло шестеро  свиней. Результати дослідження відібраного  біоматеріалу підтвердили підозру на «африканку» в загиблих тварин. Наслідком зараження свиней   стало знищення всього інфікованого  поголів’я, яке утримувалося в цьому господарстві - більше 40 голів, чималі  матеріальні  збитки, яких зазнав власник, та накладення карантину на територію, де стався спалах «африканки».
Ще два подібні випадки було виявлено в двох сільських домоволодіннях Глобинського  району. Там зареєстровано загибель п’яти свиней, хворих на «африканку», що підтвердили лабораторні дослідження. У вогнищах захворювання проводяться заходи з локалізації та   недопущення поширення хвороби.
Тим часом на сторожі потрібно бути й нам, адже неблагополучні території зовсім близько, Валківщина має з цими районами  пряме транспортне сполучення. Проблема ж «африканки», коли вона десь  з’являється, торкається усіх - власників свинопоголів’я, фахівців ветеринарної  та інших причетних служб, споживачів продукції свинарства.
А тому на території  району потрібно  постійно  проводити профі­лактичні заходи - моніторинг африканської чуми в дикій фауні з контролем щільності поголів’я диких кабанів, облік наявного свинопоголів’я й утримання його  в закритому режимі, регулярна дезінфекція тваринницьких приміщень. Власникам свиней слід утриматися від годівлі їх кормами невідомого походження та відходами із закладів громадського харчування. Не допускається також продаж на ринку продукції свинарства без  проходження ветсанконтролю та без документів, що  підтверджують її якість  і безпечність для споживачів.

В. СУПРУНЧУК,
начальник районної державної лікарні ветмедицини.

Переглядів: 161 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: