Головна » 2016 » Жовтень » 25 » ДІСТАЛАСЬ ДО ВАЛОК "АФРИКАНКА" (№87 від 25 жовтня 2016 року)
17:02
ДІСТАЛАСЬ ДО ВАЛОК "АФРИКАНКА" (№87 від 25 жовтня 2016 року)

ДІСТАЛАСЬ ДО ВАЛОК "АФРИКАНКА"

Наприкінці минулого тижня тривожна звістка за кілька годин облетіла Валки і район - у місті виявлено спалах африканської чуми свиней. 

За інформацією в. о. начальника Держпродспоживслужби в Валківському районі В.В. Білоуса, 21 жовтня, вранці, до районної  державної лікарні ветмедицини звернувся валківчанин, який проживає по вул. Весняній (колишня Куйбишева), і повідомив про загибель 3-місячного поросяти на власному подвір’ї. 
При проведенні епізоотичного обстеження з’ясувалося, що у вказаного громадянина утримувалося 37 голів свиней. Пра­ців­никами ветлабораторії був відібраний патматеріал та направлений на дослідження. При клінічному огляді свинопоголів’я зафіксований пригнічений стан  двох свиноматок. Загибле порося було знищене шляхом спалювання, а власника свиней попереджено про недопущення вивозу і продажу тварин до закінчення лабораторних обстежень.
Уже наступного дня з Києва надійшов звіт про результати досліджень патологічного матеріалу, проведеного Державним науково – дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи. Висновок був невтішним – у загиблого поросяти виявлено ДНК – вірус африканської чуми свиней.
За кілька годин в райдержадміністрації було скликано засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. Участь у його роботі, крім очільників районних служб, взяв також 
в.о. начальника Держпродспоживслужби Харківської області О.В. Тертишний.
На виконання вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та згідно з протоколом № 7 державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Валківській РДА територія м. Валки оголошена неблагополучною щодо АЧС та з 22.10.2016 р. встановлені карантинні обмеження.
Місто Валки визнано епі­зоотичним осередком, до зони захисту в радіусі трьох кілометрів увійшли села Костів і Круглик. Згідно з зазначеною Інструкцією все свинопоголів’я в епізоотичному осередку та зоні захисту підлягає обов’язковому вилученню і знищенню шляхом спалювання. Власникам вилучених свиней видаються акти встановленого зразка із зазначенням ваги тварин з тим, щоб у подальшому провести передбачену законодавством грошову компенсацію.
Для недопущення поширення АЧС територія в радіусі 20 км. від епізоотичного осередку оголошена зоною нагляду. До її складу увійшли: селища Старий Мерчик та Ков’яги, села Привокзальне, Газове, Золочівське, Свинарі, Шлях, Шарівка, Огульці, Добропілля, Черемушна, Хворостове, Шевченкове, Мізяки, Рогівка, Баранове, Війтенки, Новий Мерчик, Журавлі, Високопілля, Перекіп, Серпневе, Олександрівка, Трохимівка, Литвинівка, Піски, Маніли, Шейки, Кобзарівка, Зайцівка, Минківка, Заміське, Гонтів Яр, Нестеренки, Яхременки, Водопій, Кантакузівка, Сніжків, Гвоздьове, Ясенове, Вільхівське, Рідкодуб, Корсунівка, Мельникове, Різдвяне, Водяна Балка Валківського району, а також прилеглі населені пункти Коломацького, Харківського та  Нововодолазького районів.
На період карантину (40 днів) у  зоні захисту заборонено: забій усіх видів тварин і птиці з метою продажу, вивезення і ввезення забитої і живої худоби та птиці, замороженого м’яса та продаж на ринках, стихійна торгівля м’ясом і птицею. У самих Валках до того ж заборонений продаж на ринках та сти­хійна торгівля продукцією тваринного походження (м’ясом, м’ясними напівфабрикатами, ковбасами, молочними та кисломолочними продуктами). У зоні нагляду ця заборона стосується продажу живих свиней та свинини. Право здійснювати продаж м’яса мають тільки спеціалізовані магазини, у яких є дозвільні документи ветслужби.
Рішенням комісії передбачено встановити сім дезбар’єрів з цілодобовим чергуванням на основних автошляхах довкола зони захисту. В районі створена координаційна робоча група для вирішення поточних та проблемних питань щодо недопущення поширення АЧС. 
Заходи по вилученню свинопоголів’я розпочато у неділю, 23 жовтня. Позачергову сесію районної ради для вирішення питань, пов’язаних з надзвичайною ситуацією в районі, у тому числі, виділення коштів для компенсації власникам вилучених тварин призначено на 25 жовтня.

Кор. «СН».

Переглядів: 269 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: