Головна » 2015 » Грудень » 1 » ДИНАМІКА БЮДЖЕТУ ПОЗИТИВНА (№ 99 від 1 грудня 2015 року)
17:20
ДИНАМІКА БЮДЖЕТУ ПОЗИТИВНА (№ 99 від 1 грудня 2015 року)

ДИНАМІКА БЮДЖЕТУ ПОЗИТИВНА

Серед питань, що розглядалися на останньому засіданні колегії райдержадміністрації, особлива увага була приділена бюджетному. І це закономірно, адже вирішення більшості проблем у всіх сферах нашого життя залежить від фінансового забезпечення. Про те, як і за рахунок чого  наповнювався бюджетний кошик району протягом дев’яти місяців поточного року, як здійснювалися видатки, докладно  розповіла присутнім начальник фінансового управління райдержадміністрації Л.О. Левчук.
Вона повідомила, зокрема, що доходну частину загального фонду бюджету району з урахуванням  трансфертів за дев’ять місяців виконано на 106,2 відсотка до плану відповідного періоду. Без урахування трансфертів цей показник виконано на 126,6 відсотка.
Завдяки скоординованій роботі щодо забезпечення мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів за дев’ять місяців року в районі  забезпечено виконання  місцевих бюджетів та досягнуто позитивної динаміки щодо нарощування надходжень.
Що ж до структури надходжень, то найбільшу питому вагу тут займає податок з доходів фізичних осіб – близько 53 відсотків власних та закріплених доходів. За дев’ять місяців 2015 року показник з його виконання склав 110,2 відсотка.
Ще одним істотним джерелом наповнення місцевих бюджетів району є плата за землю. Вона становить майже 21 відсоток у загальній структурі доходів. Цю статтю доходів районного бюджету виконано за звітний період на 140,5 відсотка. Загалом же більш ніж на сто відсотків виконано планові показники наповнення бюджету району за де­в’я­ть місяців з усіх основних статей доходу.
Протягом січня-вересня 2015 року  робота органів  виконавчої влади та місцевого самоврядування була зосереджена на забезпеченні безперебійного функціонування бюджетних установ, наданні  вчасних послуг населенню, своєчасному фінансуванні і виплаті заробітної плати та інших соціально важливих видатків. Видаткова частина бюджету району із загального фонду за звітний період (із урахуванням  внесених змін та трансфертів) склала 101 млн. 267 тис. грн. Виконання запланованих видатків становило 94 млн. 473,2 тис. грн. або 93,2 відсотка.
На фінансування соціально-культурної сфери за звітний період  використано 63 млн. 129,3 тис. грн. Це – 66,8 відсотка від загальної суми видатків. За де­в’ять місяців поточного року установи освіти  району профінансовано на 90,8 відсотка, охорони здоров’я – на 98,3 відсотка, культури – на 93,7 відсотка. Фінансування установ фізичної культури склало 86,9 відсотка, територіального центру обслуговування одиноких  непрацездатних громадян – 98,9 відсотка.
У загальному обсязі видатків за дев’ять місяців поточного року (без урахування трансфертів) питома вага  видатків на оплату праці з нарахуванням  працівникам бюджетних установ становить 79 відсотків, на оплату за спожиті енергоносії – 11,2 відсотка. У звітному періоді забезпечувалася  своєчасна  виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ.  Простроченої заборгованості з  таких виплат у районі немає.
Як наголосила в своєму виступі Л.О. Левчук, при формуванні бюджету на 2015 рік видатки, затверджені  місцевими бюджетами району, не забезпечували стовідсотково потреби в коштах на заробітну плату працівникам  бюджетних установ району та на оплату за енергоносії. Ця незабезпеченість за станом на 1 січня 2015 року складала 4 млн. 31,4 тис. грн., у тому числі із заробітної плати – 2 млн. 280, 5 тис. грн. (без урахування індексації заробітної плати), з енергоносіїв – 1 млн. 750, 9 тис. грн. Та в процесі виконання місцевих бюджетів незабезпеченість було  зменшено на суму 2 млн. 688,9 тис. грн.
На зменшення незабезпеченості протягом дев’яти місяців поточного року було спрямовано 541,7 тис. грн. коштів вільного залишку, 1 млн. 424 тис. грн. надпланових надходжень та 723,2 тис. грн. – за рахунок  скорочення  непершочергових видатків.   За станом на 1 жовтня незабезпеченість із заробітної плати складала 907,5 тис. грн., з енергоносіїв – 435 тис. грн. У жовтні її було зменшено за рахунок отримання медичної субвенції та перевиконання доходної частини. Тож на сьогодні  незабезпеченість із заробітної плати становить 34,7 тис. грн., а з енергоносіїв – 435 тис. грн., до спеціального фонду – 633,7 тис. грн.
Протягом року  головними  розпорядниками бюджету  проводилася системна робота з керівниками органів місцевого самоврядування щодо залучення додаткових коштів на фінансування установ освіти, охорони здоров’я.
Наразі до загального фонду районного бюджету залучено 1 млн. 633, 4 тис. грн. Тож маємо надію, сказала на завершення начальник фінансового управ­ління Л.О. Левчук, що добре налагоджений механізм співпраці органів влади та місцевого самоврядування в питанні мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів успішно  працюватиме і надалі.


Кор. “СН”.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 215 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: