Головна » 2015 » Вересень » 26 » ДІЛЯНКИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО (№ 79 від 26 вересня 2015 року)
17:01
ДІЛЯНКИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО (№ 79 від 26 вересня 2015 року)

ДІЛЯНКИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

   Законодавством України передбачено систему  пільг для учасників бойових дій та прирівняних до них осіб. Стосуються ці пільги і надання земельних ділянок. Так, згідно з п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових  дій мають  право на першочергове відведення земельних  ділянок для  індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва.

  Питання  надання таких  ділянок учасникам  антитерористичної операції регламентується і окремим дорученням Голови Держземагентства України від 01.07. 2014 року за №349/3-14-01. Цим  документом передбачено, що  учасники АТО та сім’ї загиблих в АТО, які ще не скористалися правом безоплатної приватизації землі, мають першочергову  можливість отримати у власність земельні  ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва та для ведення  особистого  селянського господарства. Але, наголошую,  - все це за умови, що учасник АТО не використав раніше (до отримання цього статусу) свого права безоплатної приватизації землі, оскільки вдруге таке право громадянам не надається.
  А тепер - про процедуру відведення земельних ділянок. Для отримання у власність земельної ділянки, яка належить до земель сільськогосподарського призначення державної форми власності і знаходиться за межами населених пунктів, учаснику АТО  слід звернутися з клопотанням до головного управління Держгеокадастру в області за місцем розташування даної ділянки. Якщо ж бажана земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту сільської, селищної чи міської ради, то для її отримання необхідно звернутися до відповідної ради.
  До клопотання про отримання у власність земельної ділянки учаснику антитерористичної операції або близьким родичам загиблого під час проведення АТО потрібно обов’язково додати належним чином завірені копії 1-ї, 2-ї та 11-ї сторінок паспорта громадянина України, а також ідентифікаційного коду фізичної особи - платника податків; викопіювання з кадастрової (топографічної) карти (плану), на якому зазначене бажане місце розташування земельної ділянки; документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка учасника  антитерористичної операції).
   За результатами розгляду  поданих документів відповідний орган приймає розпорядження або наказ про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної  ділянки. Дані розпорядження чи наказ є підставою для замовлення такого проекту у ліцензійній  землевпорядній організації.
  Проект землеустрою розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою. Згідно зі ст. 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками даної документації є: юридичні  особи, що володіють необхідним технічним  і технологічним забезпеченням, та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, відповідальних за якість робіт із землеустрою; фізичні особи-підприємці, які володіють  необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт.
   Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися  до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення держреєстрації ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. А орган, який передає земельні ділянки у власність (відповідне Головне управління Держгеокадастру в області або відповідна сільська, селищна чи міська рада), у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою приймає рішення щодо його затвердження та надання земельної ділянки у власність. 
   Ось у такий спосіб учасники АТО можуть безоплатно отримати у власність земельні ділянки: для ведення садівництва - не більше 0,12 га; для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 га; для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га; у селищах - не більше - 0,15 га, в містах  не більше 0,10 га.
   За станом на вересень 2015 року на території Валківського району зарезервовано земельних ділянок загальною площею 137,39 га. До головного управління  Держгеокадастру в Харківській області з нашого району звернулося 27 учасників АТО.  Вони отримали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого  селянського господарства загальною площею 48 га.

Н. ДАРІЙ,
виконуюча обов’язки начальника відділу Держгеокадастру у Валківському районі.

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 301 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: