Головна » 2017 » Квітень » 29 » ДИКТУЄ ТАКТИКУ ВЕСНА (№ 34-35 від 29 травня 2017 року)
17:00
ДИКТУЄ ТАКТИКУ ВЕСНА (№ 34-35 від 29 травня 2017 року)

ДИКТУЄ ТАКТИКУ ВЕСНА

І не тільки тактику, а й темпи польових робіт хліборобам нинішньої весни постійно доводиться узгоджувати з погодою.  Ось і ТОВ «Агротоп» згідно з робочим планом мало б упоратися з посівною кампанією до 1 травня. Та чіткий, злагоджений ритм роботи механізаторів зупинила негода. І не на два-три дні, а на добру декаду. Практично  на тиждень до нас повернулася зима -  зі снігопадами й заморозками. А потім, коли сніг зійшов, довелося чекати, доки  земля просохне та прогріється. Тож тільки в останні дні квітня вдалося вивести  техніку в поле.
В один із таких днів ми і побували в господарстві. На його ланах в комплексі велися всі роботи - і культивація, і боронування, і сівба соняшнику. Бо хоч передпосівну підготовку грунту тут провели  ще до негоди, та сніговий покрив зробив свою справу - грунт довелося ще раз спушувати. Отож, за культивацію площ знову взявся  М.М. Кудрич. Трактором МФ-8480 в агрегаті з 12-метровим культиватором він готує поля до посіву соняшнику.
Відповідальна ділянка роботи  і в І.В. Бобра та його  майбутнього  колеги Р.В. Півня, який  нині проходить у господарстві стажування. Вони боронують поля, аби не тільки спушити  грунт, а й знищити бур’яни, які починають проростати.
А на сівбі соняшнику старанно трудяться С.М. Дорожко та М.Ф. Жила. В обох механізаторів потужні імпортні трактори в агрегаті з сівалками марки «Кінза» - восьмирядковою та дванадцятирядковою.
- Соняшник ми  почали сіяти ще до негоди, - розповідає головний агроном господарства В.І. Курбацький, - але погода змусила зробити перерву. Площі під цю культуру відведено  значні, тож нині докладаємо всіх зусиль, щоб  упоратися з роботою вчасно. Працюють сівачі в дві зміни,  в поле ми вивозимо їм гаряче харчування. Немає  проблем і з  технічним обслуговуванням.
Чекає на хліборобів і ще одна важлива ділянка роботи - сівба кукурудзи. Але приступлять  до неї механізатори, коли достатньо прогріється грунт - температура  його має  бути  не нижче десяти  градусів.
Засіваючи  весняну ниву, в господарстві не забувають і про  озимі культури. Цього року вони займають  тут 3300 гектарів. З них три  тисячі гектарів відведено  під озиму пшеницю, а 300 гектарів - під  ріпак. До речі, розповідає В.І. Курбацький, посіви ріпаку сільгоспоб’єднання планує  в майбутньому  розширювати, зокрема, за рахунок зменшення площ під соняшником. Культура ця - і економічно  вигідна, і хороший попередник для пшениці.
- Нині для нас головне - доглянути озимі, захистити  їх від  хвороб і шкідників, - говорить головний агроном. - Всі посіви ми вже  підживили, а зараз  виконуємо роботи із захисту. Для  цього  створили  спеціальний загін, за яким закріплено чотири  оприскувачі. Один  з них - «Технома» - новий, самохідний. Працює  на ньому досвідчений механізатор Сергій Борисович Травенко. Ефективно використовують механізатори і причіпні оприскувачі. Цю техніку ми довірили  Юрію Анатолійовичу Балалаєву та Володимиру  Олександровичу Доценку.
Обробіток посівів ведеться в основному нічної  пори, за безвітряної  погоди. І доки трудиться загін, там обов’язково перебуває агроном господарства О.М. Бунченко, оперативно вирішуючи всі питання, що виникають.
Загалом же, і агроспеціалісти, і механізатори, змінюючи один  одного, працюють у полі в цю гарячу пору вдень і вночі, в будні  і свята. Працюють, аби  щедрим був майбутній урожай, а значить - міцніла економіка держави, кращим ставало  наше життя.

В. ЄВТУШЕНКО.
Фото автора.

Переглядів: 205 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: