Головна » 2016 » Березень » 22 » ДЕ РУБАЮТЬ, ТАМ І САДЖАЮТЬ (№ 25 від 22 березня 2016 року)
17:30
ДЕ РУБАЮТЬ, ТАМ І САДЖАЮТЬ (№ 25 від 22 березня 2016 року)

ДЕ РУБАЮТЬ, ТАМ І САДЖАЮТЬ

Наша планета є єдиним організмом, у якому немає  нічого зайвого і кожен елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює  життям та неповторним розмаїттям усе довкола. Третину всієї суші нашої планети займають ліси. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції, вони також  є домівкою і джерелом засобів існування для  багатьох людей. 
На жаль, динаміка технологічного  і економічного  прогресу негативно  позначилася на безцінному багатстві нашої планети. Глобальні вирубки лісів, по­дібно найпотужнішим ураганам і катастрофам, почали тіснити і знищувати цей безцінний природний потенціал. Отож проблема їх збереження вийшла на міжнародний рівень, вимагаючи якнайшвидшого  прийняття  невідкладних заходів і ефективних практичних рішень.
Нагальною є проблема збереження лісів і лісопосадок й у нашому  районі. Коротенька публікація у попередньому номері «Сільських новин» під назвою «Гвалт: пиляють!» не лишилася поза увагою тих служб,  до яких  адресувалися запитання щодо  законності вирубки у   лісах та лісопосадках. Докладніше про це - на 2 сторінці сьогоднішньої газети та у наступних публікаціях. Але важливо й те, що ліси у нас, як з’ясувалося, не тільки рубають, а й саджають. Переконатися в цьому довелося на власні очі, побувавши в урочищі Трохимівка, що на території Ков’язької селищної ради.
Те, що на перший погляд здавалося чагарниками, при більш детальному огляді виявилося рівненькими рядочками молоденьких дубочків, дбайливо висаджених спеціалістами ДП «Жовтневий лісгосп» кілька років тому на місці попередньо проведених вирубок. А те, що виглядає як чагарники, запевнили лісівники, сприяє тому, аби дубки тягнулися до сонця і виростали високими стрункими красенями. При  проведенні робіт по формуванню та  оздоровленню лісів допоміжні породи будуть  спиляні.
Зовсім молоденькі дворічні деревця продемонстрував лісничий ДП «Жовтневий лісгосп» Роман Гойденко на іншому масиві. Отож і тут згодом зазеленіє дубовий гай.
А ще неподалік юрмилася зграйка школярів. Підійшовши ближче і поспілкувавшись з дітьми,  дізналися, що це учні Валківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які на прохання лісгоспу про допомогу приїхали сюди, щоб  на підготовленій  лісівниками площі посадити  молоденькі саджанці дубів, а також під керівництвом і при допомозі спеці­алістів лісгоспу, поки у землі достатньо вологи, посіяти жолуді, щоб із них теж виросли деревця.
Багато цікавої й корисної інформації довелося почути від лісівників щодо їх роботи. Побували ми і в сосновому лісі неподалік міського сміттєзвалища, де зараз ведеться суцільна санітарна вирубка лісу. Але про все це -  у наступних публікаціях. Головне ж, що ситуація з вирубкою лісів завдяки отриманим роз’ясненням і коментарям уже не видається такою загрозливою. Бо лісівники таки своє діло знають і про ліс та його відновлення дбають.

 

Кор. «СН».
Фото І. ТЕРЕЩЕНКО

Переглядів: 267 | Додав: salal | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: