Головна » 2016 » Квітень » 2 » ДЕ РЕЄСТРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ? (№ 28 від 2 квітня 2016 року)
17:50
ДЕ РЕЄСТРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ? (№ 28 від 2 квітня 2016 року)

ДЕ РЕЄСТРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ?

З 4 квітня 2016 р., тобто уже через два дні, набувають  чинності норми Закону України №888-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг”, відповідно до яких повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб делегуються органам місцевого самоврядування.
Докладніше розповісти про ці зміни, а також дати відповіді на інші, пов’язані з цим запитання, редакція запросила  міського голову Валерія Скрипніченка.

- Валерію Володимировичу, тож відтепер  куди мають звертатися валківчани з питань реєстрації місця проживання?
- З метою реалізації повноважень  органів  місцевого самоврядування щодо виконання  своїх функцій з реєстрації осіб Урядом 2 березня 2016 року було прийнято  постанову №207, якою затверджені єдині для всіх Правила  реєстрації місця проживання особи на території відповідної  адміністративно-територіальної одиниці. Також затверджені форми необхідних для цього документів, зразки штампів та Порядок передачі  органами реєстрації інформації про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання (перебування) до Єдиного державного демографічного реєстру. 
Відповідно до Правил така реєстрація здій­снюється виконавчим  органом сільської, селищної або міської ради на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної ради. 
Це – щодо законодавчих аспектів даного питання. А якщо практично, то громадяни повинні  розуміти, що, починаючи з 4 квітня 2016 року, органи  Державної міграційної служби (або у просторіччі – паспортні столи) здійснювати  реєстрацію і зняття з реєстрації  місця проживання (перебування) не будуть. З цим відтепер необхідно буде звертатися до місцевих рад. Жителі сіл і селищ району реєструватимуть місце проживання у своїх сільських і селищних радах. А жителям Валок із цим необхідно звертатися до Центру надання адміністративних послуг (м. Валки, вул. 1 Травня, 1, кімн. №6).
- Наскільки  тривалою буде процедура реєстрації за новим  порядком і скільки вона коштуватиме?
- Щодо тривалості, то Правилами реєстрації місця проживання чітко передбачено, що працівник  органу реєстрації  приймає рішення про реєстрацію або про  відмову реєстрації місця проживання особи у день  звернення її або представника чи в день отримання документів від центру надання адмінпослуг (ЦНАП). Датою реєстрації місця проживання/перебування осіб, які  подавали документи через ЦНАП, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів.
Стосовно вартості, то відповідно до Закону України №888-VIII із 4 квітня 2016р. за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір у розмірі 0,0085 мінімальної заробітної плати, тобто зараз  це – 11,71 грн.
Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа звернулася для реєстрації нового місця проживання після спливу 30 календарних днів, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає адмінпротокол за вчинення правопорушення, визначеного у ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і в такому разі адміністративний збір становитиме 0,0255 мінімальної заробітної плати, або на даний час – 35,14 грн.
До речі, у разі реєстрації місця  проживання одночасно із зняттям з попереднього місця  проживання адміністративний збір стягується  лише за одну послугу.
- Здається, є якісь зміни і щодо реєстрації новонароджених дітей. Розкажіть про це докладніше.
- Правилами реєстрації місця  проживання передбачено, що за бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть  бути подані  через органи державної реєстрації актів  цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Також реєстрація місця  проживання  новонародженої  дитини може  здійснюватися і через органи соціального захисту  населення  на підставі даних, зазначених у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.
- А яким чином  відомості про реєстрацію місця проживання відображатимуться в документах громадян? І, до речі, як бути тим, котрі проживають на вулицях, назви яких зазнали змін у зв’язку із Законом про декомунізацію?
- Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта  громадянина України. Якщо це паспорт у вигляді книжечки (зразка 1993 року), то в ньому, як і раніше, проставляється штамп реєстрації.
Власникам паспортів у формі картки (зразка 2015 року) реєстрація здій­снюється шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано в такий паспорт – за умов  підключення органу  реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру. Доки таке  підключення відсутнє – особі видається довідка про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом Державної міграційної служби на підставі такої довідки.
При  зміні нумерації будинків, перейменуванні вулиць (провулків) за бажанням громадян ці відомості безплатно вносяться до документів, у яких зазначаються відомості про місце  проживання/перебування. Іще раз наголошую – плата за внесення до документів відомостей про перейменування вулиць чи провулків не сплачується.
До речі, Правилами передбачено, що особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій  особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку чи ОСББ за місцем проживання. На мою думку, це актуально, перш за все, щодо внесення даних про перейменування вулиць. Аби  мешканці багатоквартирних  будинків, розташованих на перейменованих вулицях, не ходили поодинці, їх документи може зібрати голова ОСББ і подати для внесення відповідних відомостей усі разом.

Бесіду вела
І. Терещенко.

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 899 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: