Головна » 2016 » Травень » 31 » ДБАЙЛИВИМ ГОСПОДАРЕМ СЕЛО ТРИМАЄТЬСЯ (№45 від 31 травня 2016 року)
17:00
ДБАЙЛИВИМ ГОСПОДАРЕМ СЕЛО ТРИМАЄТЬСЯ (№45 від 31 травня 2016 року)

ДБАЙЛИВИМ ГОСПОДАРЕМ СЕЛО ТРИМАЄТЬСЯ

І за обсягом виробництва сільськогосподарської продукції, і за площами земель, що знаходяться  в обробітку, СТОВ «Лан» - одне з найбільших сільгосппідприємств у нашому райо­ні. Входить воно до Східного  кластеру агрокомпанії  Agro Generation і обробляє землі, що знаходяться на території шести  місцевих  рад - Перекіпської, Черемушнянської, Минківської, Високопільської, Огульцівської сільських та Ков’язької селищної.
Висока культура землеробства і сучасна агротехніка, міцна матеріально-технічна база і наді­йний кадровий потенціал дозволяють господарству з року в рік вирощувати дорідні врожаї зернових та технічних культур. Минулорічні засушливі кінець літа й осінь стали  для хліборобів «Лану», як і для інших аграріїв, непростим випробуванням. Отож на випадок пересіву озимих господарство розробило план дій, запаслося насінням, пальним, хімікатами.
Та рослини вийшли із зими хоч і слабішими, ніж звичайно, але  життєздатними. Якісне підживлення додало озимій пшениці енергії росту, і нині вона добре розвивається. Радують хліборобів і посіви ранніх зернових та технічних культур. Зараз догляд за ними - головне  для хліборобів. Особливу увагу приділяють у господарстві захисту рослин від хвороб та шкідників, боротьбі з бур’янами. І хоч погода не завжди дозволяє вести  ці роботи  високими  темпами, професіоналізм механізаторів і надійна техніка дають  змогу успішно  справлятися з наміченими завданнями.
Практично  завершують механізатори обприскування посівів соняшнику на полях Черемушнянської дільниці господарства. Роботи тут ведуться повний світловий день. Старанно працюють на обробітку В.М. Сасько, О.О. Мирний, І.В. Мезенцев, С.І. Кобець, А.А. Кодацький. Відповідально ставляться до дорученої справи і В.Б. Кобець, О.Ф. Петренко, І.О. Губеня.
Успішному проведенню польових робіт сприяє надійне технічне забезпечення агрегатів, добре налагоджене побутове обслуговування хліборобів. Водій Г.І. Коваленко безпосередньо в поле доставляє смачні страви, які готують для механізаторів завідуюча їдальнею О.С. Карамушкіна та кухарі Н.Г. Кобець і М.В. Кобець.
Звичайно, вирощення високих врожаїв сільськогосподарських культур - головне завдання трудового колективу СТОВ «Лан». Та успішна реалізація його не можлива без зміцнення, розвитку матеріальної бази. Тож питанню цьому і генеральний директор СТОВ «Лан» С.Ф. Байрачний, і заступник директора з виробництва В.В. Кравченко приділяють постійну увагу. У господарстві, зокрема, створено свою будівельну бригаду, яку очолює В.Б. Горич. Зусиллями будівельників проведено капітальні ремонти майстерні тракторної бригади, гаражів, їдальні та інших  виробничих і побутових об’єктів.
Бригада вже підготувала до прийому  нового  врожаю токове господарство в Черемушній, збудувала нову вагову. На це  було  виділено близько ста тисяч гривень. Найближчим часом будівельники мають приступити  до спорудження огорожі тракторної бригади на дільниці в Перекопі.
А ще СТОВ «Лан» надає підтримку територіальним громадам, на полях яких працює. Отож в його  особі селяни мають  не лише  дбайливого  господаря землі та роботодавця, а й надійного  соціального  партнера.

 

В. ЄВТУШЕНКО.

На фото вгорі: генеральний директор СТОВ «Лан» (крайній праворуч) та його заступник з виробництва В.В. Кравченко (крайній зліва) з членами будівельної бригади С.А. Вольвачем, В.О. Пряніковим і В.І. Мірошниченком біля щойно збудованої вагової.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 326 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: