Головна » 2016 » Січень » 30 » ЧИ НАМ ГРОШІ НЕ ПОТРІБНІ? (№ 10 від 30 січня 2016 року)
17:10
ЧИ НАМ ГРОШІ НЕ ПОТРІБНІ? (№ 10 від 30 січня 2016 року)

ЧИ НАМ ГРОШІ НЕ ПОТРІБНІ?

Наслухавшись у дитинстві казок про золоту  рибку, чарівну паличку,  ми нерідко  і в дорослому   житті залишаємося  мрійниками. Так, буває, хочеться, щоб зміни на краще відбулися всі,  відразу і без нашої в тому участі. Але для того, щоб як у відомому анекдоті, отримати виграш, як мінімум, треба купити  лотерею.

Так і з грошима, яких у нас катастрофічно не вистачає. Щоб вирішувати   нагальні для життя громад проблеми додаткові фінанси реально можна  отримувати, беручи участь  у різного  роду конкурсах, виграючи гранти. Багато хто  вже так  і робить, з надією стукаючи в усі двері.
Якщо ж говорити  про  обласний конкурс міні-проектів «Разом в майбутнє», то  тут і ходити  далеко не треба. Проводиться він Харківською обласною радою, починаючи з 2012 року. За чотири роки участь  у конкурсі взяли 1262 міні-проекти, подані  громадами області.  378 міні-проектів були визнані переможцями і профі­нансовані з обласного  бюджету. Загальна сума реалізованих міні-проектів склала понад 39 мільйонів гривень.
Про все це на навчальному семінарі-практикумі для керівників органів місцевого самоврядування Валківщини, що відбувся 25 січня у залі засідань районної ради, розповіла начальник відділу  міжнародних  та міжрегіональних зв’язків, моніторингу проектів і програм Харкі­вської обласної  ради М.В. Камаса.
От тільки громади нашого району всі ці роки були надто  пасивними щодо участі в цьому конкурсі. Якщо, скажімо, від Балаклійського, Чугуївського, Куп’янського райо­нів на конкурс міні-проектів щороку надходило по 30 і більше заявок, то від Валківського  за ці чотири роки надійшло  всього 23. Шість  із  них отримали перемогу в конкурсі і були успішно  реалізовані. 
А між тим,  подати  належним чином  оформлену заявку на участь у конкурсі «Разом в майбутнє» зовсім нескладно. Зробити це можуть  не лише громади сіл чи міста, а й невеликі ініціативні групи, як, наприклад, батьківські комітети шкіл чи дошкільних закладів, мешканці вулиці, відвідувачі  бібліотеки чи клубу, члени ОСББ тощо. Головне, щоб  об’є­днувала всіх спільна  ідея і щире бажання змінити своє  життя на краще.
Подані на конкурс міні-проекти розглядає  конкурсна комісія. До речі,  у її складі зараз і депутат обласної ради, обраний  від  нашого району, - Е.П. Юрченко. Якщо ж поданий міні-проект буде визначений у числі переможців, то 50 відсотків необхідних на його  реалізацію коштів профінансує обласний  бюджет, 45 відсотків - місцевий бюджет і тільки 5 відсотків мають  зібрати і додати задля втілення проекту самі конкурсанти. Хіба не   вигідна пропозиція? Тим більше, що  умовами конкурсу не передбачено навіть  виготовлення   такої  дороговартісної  зараз проектно-кошторисної  документації.
Як розповіла Маргарита Василівна, прийом заявок на участь  в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних  громад «Разом в майбутнє» уже  розпочато. Визначено три основних номінації.
«Енергоефективність та  енергозбереження» передбачає  такі види  робіт, як заміна старих вікон та дверей на енергозберігаючі, утеплення приміщень соціальної сфери та житлових будинків, заміна систем опалення, а також систем освітлення приміщень та вулиць в населених  пунктах, упровадження інших інноваційних енергозберігаючих технологій.
В номінації «Чисте довкілля» приймаються міні-проекти з будівництва та реконструкції  водозабірних, водопровідних  та  каналізаційних очисних споруд із застосуванням новітніх  технологій та обладнання, зокрема в сільських населених пунктах, облаштування майданчиків для  збору твердих  побутових відходів  та інших  заходів, спрямованих  на поліпшення екологічної ситуації на території району.

Третя номінація «Добробут громад» об’єднує міні-проекти з благоустрою територій громад та впровадження  заходів з соціальної  адаптації людей похилого віку, дітей, молоді, інвалідів, облаштуванню майстерень для відновлення народних традицій тощо.
Останній термін при­йому документів - 7 березня 2016 року. Також Маргарита Василівна докладно  пояснила  учасникам зібрання,  як  слід  заповнювати заявку. Отож при необхідності допомогу в  цьому  ініціативним групам можуть  надати голови сільських та селищних рад. Не відмовлять у допомозі бажаючим взяти участь  у   конкурсі і належним чином оформити  заявки також у райо­нній раді. А більш детальну інформацію щодо умов конкурсу можна  отримати на інтернет-сайті Харківської обласної ради (oblrada.kharkov.ua).
Отож, не будьмо   пасивними, скористаймося, як громади інших райо­нів, наданим нам шансом і, об’єднавши зусилля,  залучивши реальні кошти обласного  бюджету, будемо  впевнено рухатися разом в майбутнє.

І. ТЕРЕЩЕНКО.
Фото автора.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 305 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: