Головна » 2018 » Березень » 28 » ЧЕКАЮТЬ ВСТУПНИКІВ ВІЙСЬКОВІ ВУЗИ
14:53
ЧЕКАЮТЬ ВСТУПНИКІВ ВІЙСЬКОВІ ВУЗИ

ЧЕКАЮТЬ ВСТУПНИКІВ ВІЙСЬКОВІ ВУЗИ

Небагато часу залишається до закінчення нинішнього навчального  року, а значить, вибір майбутньої професії набуває все більшої актуальності для одинадцятикласників. У цьому плані багатьох  випускників шкіл, гадаю, може зацікавити  можливість  пов’язати  своє життя з армійською службою, одержавши фах в одному з вищих військових  навчальних  закладів чи коледжів сержантського  складу, де з 1 січня вже почалася вступна кампанія.

А військова служба нині -  не тільки почесна і престижна справа, а й  гарантоване працевлаштування для випускників військових навчальних закладів та гідне матеріальне забезпечення, що може  бути  додатковим вагомим аргументом саме для  такого  професійного  вибору. Щомісячне грошове забезпечення виплачується й усім курсантам бюджетної форми навчання. Вони також гарантовано забезпечуються безплатним житлом, харчуванням, військовим одягом.
До вищих  військових  навчальних закладів та коледжів сержантського  складу приймаються юнаки та дівчата  з повною  загальною  середньою  освітою віком від 17 до  21 року, в тому числі й ті, яким виповнилося 17 у рік зарахування на навчання.
Випускники шкіл, які побажали  здобути військову спеціальність  у навчальному закладі, особисто подають у райвійськкомат за місцем реєстрації пакет документів. Він включає заяву, де вказуються прізвище, ім’я, по  батькові претендента, дата народження, адреса місця проживання, контактний телефон, обраний навчальний заклад, спеціальність підготовки, перелік конкурсних предметів, з  яких вступник зареєструвався  для проходження ЗНО. До заяви додаються автобіографія, копія документа про повну загальну середню освіту (раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень чи ступінь вищої  освіти), на основі якого  здійснюється вступ, і додатка до нього, копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу,  копію посвідчення про приписку або військового квитка (відповідно до статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Крім цього, в пакеті документів мають бути копія документа про право  на пільги при вступі (якщо  абітурієнт це право має), копія документа про присвоєння іденти­фікаційного  коду, 6 кольорових  фото розміром 3х4 см та 2 поштових конверти з марками та вказаними адресами вступника і райвійськкомату, де він  перебуває на обліку. Всі копії  документів посвідчуються військкоматом, куди  вони  подаються, або  в  установленому законодавством порядку.
Далі у військовому комісаріаті проводиться попереднє професійне оці­нювання та відбір вступників. Результати тестування їх індивідуальних психологічних  якостей та фізичної підготовки мають  бути  не нижче 35  балів (максимальна кількість - 70). Абітурієнти, у яких  набраних  балів виявиться менше 35, вважаються такими, що не  пройшли профе­сійний психологічний відбір.
Документи  від вступників райвійськкомат  приймає  до 1 червня. До 10 червня тривають відбір  вступників та оформлення їх документів. Після цього  документи відібраних  кандидатів подаються  в обласний   військовий комісаріат, а звідти, до 20 червня - у відповідні навчальні заклади. До 25 червня абітурієнтам повідомляється про місце і час вступних  випробувань. Зарахування вступників до військових  навчальних закладів, які навчатимуться як курсанти, здійснюється  до 1 серпня, як студенти  -  до  8 серпня.
Навчання у військових коледжах сержантського (старшинського) складу триває  2,5 року. Їх випускники отримують освіту та диплом освітньо-кваліфікаційного  рівня «молодший спеціаліст». Термін підготовки офіцерів командного складу - 4 роки, інженерного, гуманітарного, юридичного та адміністративного  складу - 5-5,5 року. Випускники вищих військових навчальних закладів одержують освіту ступеню «бакалавр» («магістр») та відповідну військово-професійну кваліфікацію.
Звертаю  увагу майбутніх  абітурієнтів, що в цьому році прохідний бал у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання знижено до 100. Тобто це мінімальна кількість  балів, одержаних на ЗНО, необхідна  для вступу у військовий навчальний заклад. Абітурієнти  мають  право паралельно з військовими вступати в будь-які цивільні навчальні заклади. Цього року кількість навчальних закладів, куди абітурієнти можуть одночасно подавати вступні документи, обмежено сімома, кількість  спеціальностей - 15-ма.
Більш докладну інформацію про умови вступу, перелік вищих військових навчальних  закладів та коледжів сержантського  складу, факультетів та напрямків навчання, конкурсних предметів чи вступних екзаменів можна одержати у райвійськ­коматі за телефонами: 093-320-78-96, 097-961-76-36, 067-905-15-78.

О. СІРЕНКО,
Валківський районний військовий комі­сар.

Переглядів: 327 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: