Головна » 2016 » Січень » 19 » ЧАС ОДЯГАТИ МАСКИ (№ 7 від 19 січня 2016 року)
17:03
ЧАС ОДЯГАТИ МАСКИ (№ 7 від 19 січня 2016 року)

ЧАС ОДЯГАТИ МАСКИ

На жаль, ідеться вже не про новорічну карнавальну атрибутику, а маски медичні, бо засоби масової інформації наввипередки повідомляють про те, що в Україні лютує небезпечний своїми наслідками грип. Тільки за офіційними  даними  від цієї хвороби вже  померли 25 українців. При цьому в Міністерстві охорони здоров’я визнають, що офіційні дані можуть розходитися з інформацією в регіонах. І, ніби на підтвердження тому, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань охорони  здоров’я Ірина Сисоєнко на своїй сторінці у Facebook розмістила інформацію, що в Одесі від грипу вже померло   28 осіб, у Вінниці - 25. Усього ж  за словами Ірини Сисоєнко, на грип в Україні вже захворіло 5,7 відсотка населення країни, з них 70 відсотків це діти, вагітні жінки. Крім  згаданих Одеси і Вінниці найбільша кількість хворих  на грип також у Києві та області і в Харкові. А в порівнянні з минулим  роком кількість смертельних випадків збільшилася на 10 відсотків.

Проаналізувавши  смертельні   випадки, Міністерство охорони здоров’я зазначає, що всі вони - через несвоєчасне звернення хворих за медичною  допомогою - на п’ятий-шостий день з початку хвороби, коли пневмонія на той час уже призводила до набряку легенів.
Влада запевняє, що рівень захворюваності на ГРВІ  та грип в державі ще не перевищує епідемічного порогу. «Ми не досягли порогу епідемії. Це звичайний сезонний грип» - запевнив минулого тижня міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.
За словами директора Українського центру по контролю і моніторингу захворювань МОЗ України Любові Некрасової в останні роки в Україні  превалює каліфорнійський штам грипу. У народі  його часто  називають «свинячим грипом». Саме цей штам, на відміну від сезонних, здатен викликати так звані важкі первинні вірусні пневмонії, які є основною причиною смерті людей.
Любов Некрасова також  зауважує, що найбільш вразливими є люди з груп ризику. Крім дітей, людей похилого віку, це - пацієнти  з надлишковою масою тіла, хворі на цукровий діабет, з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, вагітні і навіть  ті, хто тривалий час через  кардіологічні розлади вживає препарати з ацетилсаліциловою кислотою.
Щодо симптомів  каліфорнійського грипу (Н1№1), то в більшості випадків вони дуже схожі з симптомами сезонного грипу: лихоманка (підвищення температури), кашель, біль у горлі, нежить, біль у м’язах, тахікардія, головний біль, слабкість. В окремих  випадках до зазначених симптомів можуть  додаватися  нудота, блювота, діарея.
Негайно слід звернутися до лікаря при таких небезпечних симптомах  на тлі захворювання грипом чи ГРВІ, як задишка або  ускладнення   дихання, посиніння губ, судоми, сплутаність свідомості, а  також якщо температура тіла дуже висока і не знижується при  прийомі жарознижуючих засобів або залишається підвищеною довше 4-5 днів.  А взагалі вже в перший день хвороби  необхідна медична консультація, якщо температура перевищує 38 градусів.
Батьки хворих грипом дітей також повинні негайно звернутися за медичною допомогою, якщо  у дитини на фоні захворювання з’являються наступні симптоми: прискорене або утруднене дихання, відмова від пиття,  ускладнення сечовипускання, крайня млявість і сонливість або навпаки крайня ступінь збудження, коли дитину неможливо заспокоїти, біль або тиск у грудях, черевній порожнині, раптове запаморочення, сплутаність свідомості, непритомність.
На фоні галасу  навколо грипу експерти прогнозують підвищений  попит на ліки в аптеках, зокрема на специфічні  противірусні препарати, інтерферони для профі­лактики та препарати  для   симптоматичного  лікування. І при  цьому знову ж таки наголошують на недопустимості самолікування, бо це може призвести  до трагічних наслідків. «Полюбляють»  у нас  вживати  і антибіотики. Але  при неускладненому грипі вони  не показані. А от при  приєднанні  бактеріальної інфекції повинні  застосовуватися. Але визначитися з  цим може тільки лікар.
Ніхто  не відміняв і профілактичних заходів. А це - уникати контакту з особами, що мають прояви  грипозної інфекції; обмежити  відвідини місць великого  скупчення людей; часто  провітрювати  приміщення та мити руки з милом; уникати  обіймів, поцілунків і рукостискань; прагнути  не торкатися очей, носа, рота немитими руками та інші.
Отож - стережіться і будьте здорові.

 

(За матеріалами інтернет-сайтів).

 

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 214 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: