Головна » 2016 » Вересень » 3 » "ЦАРСЬКУ ОЛІЮ" ЛЮБЛЯТЬ В США І В КИТАЇ (№ 72 ВІД 3 вересня 2016 року)
17:00
"ЦАРСЬКУ ОЛІЮ" ЛЮБЛЯТЬ В США І В КИТАЇ (№ 72 ВІД 3 вересня 2016 року)

"ЦАРСЬКУ ОЛІЮ"
ЛЮБЛЯТЬ В США І В КИТАЇ

Валківчани старшого покоління з гордістю згадують про те, що свого часу вироби нашої швейної фабрики експортувалися й в інші країни. Ось так, мовляв, жили – Валкі­вщину знали і за кордоном.
Шкода, звичайно, що  втратили ми таке  підприємство. Та якщо вже говорити про міжнародну торгівлю, то маємо чим  пишатися тут і нині. В країни ближнього й дальнього зарубіжжя і навіть на інші  континенти постачає свою продукцію приватне підприємство “Шарівський  виробничий комплекс”, розташоване в селі Шлях Шарівської сільської ради. 
Засноване чотирнадцять років тому на місці колишньої бази будматеріалів, воно починало практично з нуля -  залишені попередніми господарями два ангари та два одноповерхових приміщення для організації нового виробництва потрібно було докорінно перепланувати і перебудувати. А це – чи не склад­ніше, ніж щось спорудити заново. Та керівники  приватного підприємства  взялися за це завдання енергійно і професійно. Саме такий підхід став запорукою успіху і в  подальшому, коли доводилося  вирішувати інші, не менш складні проблеми.
Нині підприємство – це сучасний комплекс з виробництва нерафінованої та рафінованої дезодорованої олії, де  втілюються  міжнародні стандарти з безпеки харчових продуктів – від  зберігання сировини до виготовлення і розфасування  продукції. Тут є відповідно облаштована лабораторія, а  висококваліфікований інженер-технолог Ірина  Маслєннікова здійснює чіткий  контроль за дотриманням усіх технологічних процесів. До речі, результати  контролю відображаються в спеціальному журналі – запис усіх параметрів ведеться погодинно. Таке постійне відстеження ситуації дозволяє запобігти найменшим порушенням чи збоям, а отже – бути  стовідсотково впевненим у якості продукції.
Цю якість вже встигли оцінити  споживачі  не лише в Україні, а й в США, Китаї, Грузії, Вірменії, Ізраїлі, Афганістані, африканських країнах. Підприємство  успішно представляє свою продукцію на українських та міжнародних виставках, ярмарках. При цьому воно завжди використовує  атрибутику – власну та району, щоб, як говорить керівник підприємства Володимир Хворостяний, люди біль­ше знали про Валківщину, зростав її імідж. До речі, в його кабінеті на почесному місці – прапор нашого району. І це – не декларативність, а справ­жній патріотизм, бо керівник “Шарівського виробничого комплексу” бере активну участь, у тому числі й матеріальну, у вирішенні тих чи інших проблем району.
Про благодійні справи, якими займається приватне підприємство, Володимир  Леонідович  розпові­дати не захотів, бо робить їх “Шарівський виробничий комплекс” не задля реклами. І все ж один факт не можу не навести. Не перший рік  закуповує у підприємства олію Свято-Успенська Почаївська Лавра. Є, звичайно,  виробники, які знаходяться набагато ближче до Почаєва, ніж наш район. Та, як пояснюють представники Лаври, головне для них – якість. Ну, а  підприємство, в свою чергу, продає їм продукцію зі значною знижкою.
До речі, щоб зменшити собівартість олії, пляшки та пробки для її розфасування виготовляються  безпосередньо на підприємстві. Все обладнання виробничого комплексу сучасне, продуктивне, отож дає можливість працювати і ефективно, і  якісно. І все ж, як вважає В. Хворостяний, головне багатство “Шарівського виробничого комплексу” – його люди. Працює тут дружний, злагоджений, професійний колектив – усього більше сорока чоловік.
Від самого заснування комплексу трудиться в цьому колективі головний інженер Іван Остапенко, більше десяти років віддали роботі на підприємстві керівник підрозділу слюсарів Валентин Іванський та його дружина Світлана, оператор розливу. Від­мінними фахівцями зарекомендували себе бригадири цеху пресування Юрій  Панасенко та В’ячеслав Сєдий, інженер-будівельник Микола  Омельковець. Завжди  відповідально ставляться до дорученої справи фрезерувальник Олексій  Шевченко, токар Михайло Спічаков, водій Олексій Тацин.
Про свій колектив керівник підприємства може розповідати й розповідати, для кожного знаходить добрі й щирі слова. І не тільки слова. На підприємстві створені прекрасні побутові умови – є зручні роздягальні, душові, затишна їдальня, де працівники харчуються безплатно. До речі, для валківчан, а їх працює тут чимало, і підвезення на роботу теж безплатне. 
Своє ставлення до роботи  люди тут характеризують влучною фразою: “Якість – на совість, смак – на здоров’я”. А в тому, що це дійсно так, покупці вже давно переконалися. Недарма ж продукцією підприємства залюбки смакують у багатьох країнах світу.

В. Євтушенко.
Фото автора.

Переглядів: 252 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: