Головна » 2016 » Квітень » 5 » БЛАГОВІЩЕННЯ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)
17:11
БЛАГОВІЩЕННЯ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)

БЛАГОВІЩЕННЯ

 « Я - раба Господня, нехай Мені буде за словом твоїм» - так відповіла Пресвята Діва Марія Архангелу Гавриїлу, коли  той приніс Їй благу звістку про народження від Неї  Сина Божого. Головним  у житті Божої Матері були  смирення і відданість волі Божій. Виконуючи  волю Божу, вона   з Богонемовлям втікала в Єгипет від Ірода. Смиренно супроводжувала Вона Христа на Голгофу, смиренно стояла при Його хресті,  несла весь тяжкий тягар земних  скорбот, проявляючи повну відданість  Господу Богу, Його  святій волі.
Така відданість  завжди має бути прикладом для кожного християнина, адже всім нам належить відповісти перед Богом за кожен наш крок, за кожну прожиту хвилину. Заради нашого спасіння через Пречисту Діву прийшов на землю Ісус Христос, який Сам говорить: «Я прийшов із неба не для того, щоб  творити  Свою волю, а волю Отця, Який  Мене послав.» А ще Христос у Гефсиманському саду, перед розп’яттям, так звертався в молитві до Свого Небесного Отця: «Не як Я хочу, але нехай буде воля Твоя.»
Така відданість волі Божій є початком нашого  християнського  спасіння. На Благовіщення в церковних  піснеспівах співається: «Днесь спасения нашего главизна», тобто  сьогодні -  початок спасіння всіх людей, бо Син Божий приходить на землю  взяти  на Себе гріх всіх  людей, спасти  рід  людський, спасти кожного  з нас. 
Кожному з нас дається  розуміння того, яка дорога веде до спасіння, до вічного  життя. Знаючи про це, ми самі повинні  запитати себе,  чи дорогу спасіння  ми обрали, чи віддані волі Божій.
Нині  йде Великий Піст, дні посиленої  покаянної   молитви. Чи так ми проводимо його, як треба, чи замислюємося над своїми словами і вчинками, чи хоч щось  робимо для виправлення свого життя? Подумаймо про це, загляньмо в свою душу. І відчуймо душею, що Благовіщення для нас - це початок нашого спасіння, це - звістка про прихід у світ Спасителя нашого.
Все в цьому світі Бог створив для людини, щоб вона раділа творінню Божому і прославляла Бога, була відповідальною і служила своєму призначенню. Ми, найбільше творіння Боже, є Його образом і подобою. І нам відповідати  перед  Богом за землю, на якій живемо, за наші  справи, за те, чи   угодні вони Богу. А ще - за нашу святу Православну Церкву, яка має  споконвічну  історію. Церкву, за яку Христос був  розі­п’ятий і віддав Своє  життя на Хресті. Церква - це народ Божий, який збирається на службу в Ім’я Господнє. Бо, як сказав Ісус Христос -  де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там і я посеред вас.
Для нашого спасіння Бог дарував усе. Справі Божій, справі спасіння людства послужила і Божа Мати, пророки, апостоли, служителі Церкви Божої, святі мученики, які життя  віддали за віру і Церкву, бо в ній - спасіння.
Господь не хоче смерті грішника, Він приймає  всіх і в останню хвилину життя, якщо  є розкаяння. Але воно  не дається так просто  - потрібно  пос­тійно  працювати над собою, жити з постійним прагненням виконувати волю Божу, не робити зла, а творити  добро. І щиро  каятися в своїх  гріхах, завжди, за будь-яких обставин за все відчувати відповідальність перед Богом. Пам’ятайте - постом, молитвою і добрими справами спасається душа.

Настоятель  Свято-Преображенського храму м. Валок  протоієрей
Іван ПИЛИПІВ.

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 226 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: