Головна » 2016 » Березень » 1 » БЮДЖЕТНИЙ РІК - ПОЧАТОК ВДАЛИЙ (№19 від 1 березня 2016 року)
17:00
БЮДЖЕТНИЙ РІК - ПОЧАТОК ВДАЛИЙ (№19 від 1 березня 2016 року)

БЮДЖЕТНИЙ РІК - ПОЧАТОК ВДАЛИЙ

Як відомо, чим складніша й відповідальніша робота, тим, ретельніше її потрібно планувати. Забезпечення життєдіяльності територіальних громад - справа непроста, тож тут особливо важливо визначити  завдання головні і другорядні. Керуючись цим принципом, Старомерчицька селищна рада і намітила пріоритетні напрямки своєї діяльності, поклавши їх  в основу відповідних програм.
На даний час у нас діє п’ять місцевих програм, які фінансуються із  селищного бюджету. Насамперед хочу назвати  програму «Про основні напрямки соціально-економічного розвитку населених пунктів Старомерчицької  селищної ради на 2012-2016 роки». Вона досить об’ємна і включає в себе важливі пункти, що стосуються розвитку на території ради освіти, охорони здоров’я, благоустрою населених пунктів.
Планується, зокрема, після закінчення навчального  року в Старомерчицькій ЗОШ І-ІІІ ст.  провести  переобладнання котельні, ремонт внутрішніх мереж опалення. Йдеться про встановлення котла для альтернативного  виду палива. Частину коштів на це буде  виділено із селищного бюджету, сподіваємося і на субвенцію з обласного бюджету.
Даною програмою передбачено виділення субвенції з селищного бюджету на зміцнення матеріально-технічної бази амбулаторії загальної практики сімейної медицини селища Старий Мерчик.
Окремі пункти з наміченого  вже виконано. За кошти субвенцій з селищного  бюджету районному закуплено паливно-мастильні  матеріали для шкільного автобуса, який здійснює підвезення учнів до місця навчання та в зворотньому напрямку, придбано для потреб школи перфоратор, мотокосу, бензопилку. Рішенням сесії селищної ради виділено кошти для  безоплатного  харчування учнів 1-4 класів.
У рамках цієї програми встановлено металеві автобусні зупинки та облаштовано майданчики з тротуарних  плиток на вулицях Леніна і Жовтневій та на в’їзді Миру. Роботи з благоустрою продовжуватимемо. Планується, зокрема, виділити 90 тис. грн. на ремонт вуличних колодязів. За кошти селищного бюджету буде проведено  ремонт пам’ятників загиблим воїнам у Добропіллі та Газовому, замінено бордюри біля пам’ятника Невідомому солдату в центрі Старого Мерчика, придбано та встановлено в центрі селища садові лавки.
Комплексною програмою розвитку фізичної культури та спорту Старомерчицької селищної ради на 2012-2017 роки та програмою «Молодь селища - наше майбутнє», розробленою на 2013-2017 роки, передбачено  фінансування  роботи  спортивних секцій, сприяння організації спортивних змагань, проведенню культурних заходів. Діє у нас і програма соціального захисту населення, в рамках якої виділяється матеріальна допомога на ліки та інші нагальні потреби малозабезпеченим громадянам.
Загалом на реалізацію місцевих  програм передбачено виділення з селищного  бюджету в 2016 році коштів у сумі 355,9 тис. грн.
Та і для виділення передбачених програмами коштів, і для фінансування захищених статей видатків, (а це - оплата праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, оплата комунальних  послуг і енергоносіїв, поточні трансферти населенню, поточні трансферти  районному бюджету та інше) необхідно  чітке виконання бюджету.  На 2016 рік доходи селищного  бюджету визначено  в сумі 2 млн. 708, 9 тис. грн., в тому числі загального фонду - 2 млн. 521,2 тис. грн., спеціального  фонду - 187,6 тис. грн.  Основні бюджетоутворюючі статті в нас - плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від  земельної ділянки, єдиний податок з юридичних  та фізичних  осіб. І працівники селищної ради, і депутати питання наповнення бюджетного  кошика постійно тримають на контролі. Тож сьогодні вже можна сказати, що 2016 рік ми розпочали непогано - бюджет двох місяців року значно перевиконано.

В. БРЕСЛАВЕЦЬ,
селищний голова Старого Мерчика.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 282 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: