Головна » 2015 » Червень » 20 » БІЛЬШЕ КРОВІ – БІЛЬШЕ ЖИТТЯ (№ 50 від 20 червня 2015 року)
17:07
БІЛЬШЕ КРОВІ – БІЛЬШЕ ЖИТТЯ (№ 50 від 20 червня 2015 року)

БІЛЬШЕ КРОВІ – БІЛЬШЕ ЖИТТЯ

Із тих пір, відколи медики освоїли процедуру переливання крові однієї людини іншій, рятуючи тим самим життя, донорство завжди було в повазі і пошані. Препарати крові залишаються  затребуваними завжди. А зараз, коли на території України ведуться військові дії, коли  тяжких поранень зі значними крововтратами зазнають і військовослужбовці, і мирне населення, донорська кров потрібна особливо і в значно більшій кількості, ніж у мирний час.

На щастя, на території нашої області, нашого району ми  живемо в мирі. Але навіть по Валківській райлікарні  щомісячна потреба в компонентах крові становить до 10 літрів і в препаратах крові – до 3 літрів. А що вже говорити про ті медичні установи, де надається невідкладна  допомога і де проходять лікування постраждалі в зоні проведення АТО?

 Свій внесок у поповнення запасів донорської крові роблять і валківчани. На сьогодні  в нашому районі офіційно на обліку як донори перебувають 84 чоловіки. Саме для бійців та постраждалих в зоні АТО здавали у нас кров С.О. Ядута, О.В. Лічний, А.М. Веселий, І.Г. Шиков та С.І. Паньков.

Маємо ми  активних донорів у багатьох населених пунктах району. У їх числі – чимало  медичних працівників, які на власні очі щодня пересвідчуються, наскільки життєво необхідними у медичній практиці є препарати та компоненти, що їх отримують із крові, зданої донорами.

У переддень нашого спільного професійного свята хочу щиро  привітати усіх своїх колег-донорів, а також тих,  котрі активно працюють над  комплектацією рядів донорів. Мої поздоровлення також усім валківчанам, котрі хоча б раз  здавали  свою кров. Будьте певні, ви зробили неоціннений  внесок у загальну справу – врятування життя людей.

Хочу також запросити усіх мешканців району, котрі не мають  протипоказань за станом здоров’я, більш активно долучатися до  рядів наших донорів. Ситуація, коли комусь із вас  терміново знадобиться донорська кров, може трапитися з кожним. Тому не будьте байдужими, поділіться своєю кров’ю з тими, кому вона життєво необхідна. Кров має властивість швидко відновлюватися в організмі, а та, яку ви здали, неодмінно врятує чиєсь життя.

З. Козар,
завідуюча  поліклінічним відділенням  Валківської ЦРЛ.

Переглядів: 182 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: