Головна » 2015 » Липень » 18 » АФРИКАНКА З ЗАХОДУ ПІДХОДИТЬ (№ 58 від 18 липня 2015 року)
17:06
АФРИКАНКА З ЗАХОДУ ПІДХОДИТЬ (№ 58 від 18 липня 2015 року)

АФРИКАНКА З ЗАХОДУ ПІДХОДИТЬ

Африканська чума свиней,  яка нині вважається одним з найнебезпечніших і найзбитковіших за наслідками захворювань домашніх тварин, не дає розслаблятися спеціалістам  ветеринарної медицини і власникам свинопоголів’я. Та якщо донедавна ветпрацівники застерігали населення і господарства у зв’язку зі спалахами  «африканки» в сусідніх державах, то тепер доводиться  констатувати появу цієї згубної для свинарства хвороби і в Україні. Причому випадків африканської чуми стає все більше. Тільки на початку липня в кількох суміжних областях зафіксовано чотири її випадки.

Так, 5 липня в селі  Горностайпіль на Київщині в особистому підсобному господарстві загинула свиня, хвора на «африканку», що підтвердили лабораторні  дослідження.  Того ж дня на території лісництва  в Радомишльському районі Житомирської області було зафі­ксовано загибель внаслідок «африканки» дикого кабана. Діагноз підтвердили дослідження.

Так само на початку липня два трупи диких  кабанів, також заражених  африканською чумою, виявлено в мисливських угіддях Дубровицького району на Рівненщині. Відзначається, що відстань від місця, де вони були виявлені, до кордону з Білоруссю, де спалахи «африканки» фіксувалися раніше, становить 4 кілометри. І нарешті збудник африканської чуми було виявлено в чотирьох, загиблих 9 числа, свиней, які утримувалися в приватних господарствах села Кисе­лівки Менського району на Чернігівщині.

Як бачимо, «африканка» все ближче підступає до нашої області. А це значить, що в районі необхідно посилити упереджувальні заходи і ні в якому  разі не можна  нехтувати  профілактикою класичної чуми свиней. Адже  саме через безвідповідальне  ставлення людей до цієї проблеми хвороба поширюється, коли переміщуються продукти харчування з неблагополучного регіону, згодовуються тваринам заражені продукти  і корми. А збитки, що здатна завдати «африканка», ліків проти якої досі немає, просто жахливі - повне знищення в зоні зараження і на прилеглих територіях свиней, інвентаря, кормів, приміщень утримання. Після цього встановлюється на 5 років карантин із забороною вирощувати свиней.

Отож, щоб не залишитися надовго без сала, слід чітко і неухильно дотримуватися ветеринарно-санітарних вимог щодо попередження африканської чуми. Перш за  все, в населених пунктах потрібно провести облік усього наявного поголів’я свиней, проводити знищення гуманними методами бродячих котів і собак, які здатні переносити збудники хвороб. Забороняється продаж тварин і продуктів тваринництва на  не встановлених для цього місцях та без підтвердження якості продукції. Також заборона поширюється на реалізацію м’яса і сала без проходження ветсанконтролю, клінічного передзабійного і післязабійного оглядів, без позначки придатності, штампу попереднього огляду, експертного висновку про якість продукту.

Власникам свинопоголів’я слід дотримуватися закритого режиму в утриманні свиней - не допускати їх контакту з людьми, які прибули з місць, інфікованих «африканкою»,  взагалі з інших регіонів. Систематично проводити дератизацію, дезінсекцію, дезінфекцію, збирати павутину в тваринницьких приміщеннях - це захистить тварин від зараження інфекційними та інвазійними хворобами. Не можна згодовувати свиням відходи з їдалень, кафе, кормів невідомого походження - це  може призвести до отруєння і зараження інфекційними захворюваннями.

У випадку захворювання чи загибелі свиней їх власнику слід негайно повідомити ветлікаря державної ветеринарної служби, який обслуговує цей населений пункт. Контактні телефони, за якими можна отримати інформацію та викликати лікаря: 5-18-83, 5-11-01 (начальник районної держлікарні ветмедицини В.Д. Супрунчук, начальник  протиепізоотичного відділу Л.І. Шапаренко), 6-72-50 (завідуючий Ков’язькою діль­ничною лікарнею ветмедицини В.В. Козаков), 6-53-31 (завідуючий Сніж­ківською дільничною лікарнею ветмедицини С.І. Ковалько), 5-26-71 (завідуюча Валківською дільничною лікарнею ветмедицини Л.І. Долуда).

В. СУПРУНЧУК, 
начальник районної державної  лікарні ветмедицини.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 259 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: