Головна » 2017 » Січень » 21 » А ЩО СКАЖУТЬ ВАЛКІВЧАНИ? (№ 6 від 21 січня 2017 року)
17:00
А ЩО СКАЖУТЬ ВАЛКІВЧАНИ? (№ 6 від 21 січня 2017 року)

А ЩО СКАЖУТЬ ВАЛКІВЧАНИ?

Вода є основою життя на землі. Соціальна напруга у будь-якому населеному пункті швидко зростає, коли через аварію на якийсь час припиняється водопостачання. Бо ні школа, ні дитсадок чи будь-яка інша установа та й жодна сім’я не обходяться без води… 

Послуги з водопостачання у місті Валки надає КП «ВОДА» Валківської районної ради. Щоб забезпечити стабільне водопостачання у майбут­ньому, вже сьогодні необхідно переходити на планову модернізацію міської мережі водопостачання, адже вона прокладена в середині минулого століття. Щоб зрушити вирішення цього питання з мертвої точки, мати можливість  працювати не «всліпу», а на підставі наукових розрахунків, підприємство замовило розробку гідромоделі  міської мережі водопостачання. Вона уже розроблена і отримані висновки у вигляді конкретних рекомендацій щодо  модернізації. 
Депутатами було розроблено і подано на затвердження сесії міської ради Програму удосконалення і модернізації систем водопостачання і водовідведення у місті Валки на 2016-2018 роки. У липні минулого року, хоч із великими потугами, було її затверджено, щоправда, без фінансування передбачених нею заходів. Здавалося б, підготовку для  реалізації рекомендацій і Програми проведено, залишилося тільки передбачити відповідні кошти у бюджеті 2017 року, щоб до мінімуму зменшити ймо­вірність виникнення ситуацій, що спричиняють перебої з водопостачанням у місті.
 КП «ВОДА» бюджетний запит на 1 млн. 700 тис грн., відповідно до згаданої Програми, подало до міської ради ще в листопаді. Профільна комісія, розглядаючи проект бюджету, проігнорувала запит не лише комунального підприємства, а й колективне звернення мешканців провулку Козацький, які буквально благали виділити кошти на придбання поліетиленової труби, щоб замінити 350 метрів іржавої сталевої, на якій вже немає живого місця. За останні півроку сталося близько десятка поривів на цій ділянці, адже по трубі подається вода під високим тиском від водозабору для всього міста. Для ліквідації аварій доводиться перекривати воду на більшій частині території Валок. 
Відмову у виділенні коштів на водопостачання і водовідведення з міського бюджету обґрунтовували тим, що КП «ВОДА» є підприємством районної ради, а не міської. При цьому забуваючи, що власником мереж є громада міста, тобто, ми з вами, а міська рада є розпорядником майна громади і повинна примножувати власність громади. А  КП «Вода» є лише балансоутримувачем  і надає послуги з водопостачання та водовідведення, використовуючи майно громади.
При цьому бюджетна комісія міськради підтримала пропозицію виділити півтора мільйона гривень на ремонт доріг у місті.  Я не проти ремонту доріг, але треба до цієї справи підходити по-господарськи: спочатку провести ремонт водопровідних мереж, а вже потім укладати асфальт. А то, виходить, що спочатку дороги поремонтуємо, а потім будемо їх переривати, щоб ліквідувати пориви на водогоні…
Виступаючи на пленарному засіданні сесії міської ради, що відбулася 23 грудня, я запропонував частину коштів із тих, що у проекті бюджету на 2017 рік передбачалися на ремонт доріг, хоча б 377 тис. грн. (нагадаю, з півтора мільйона)  виділити на заміну вкрай аварійних ділянок міської мережі водопостачання, а для фінансування ремонтних робіт на дорогах розробити відповідну програму. 
Під час голосування за мою пропозицію голоси розділилися наступним чином: «за» проголосувало 9 депутатів, «проти» - 3, включаючи і міського голову, а 8 - «утримались». Таким чином, для прийняття  позитивного рішення не вистачило 5 голосів. Я розумію тих, хто голосував «за» і «проти», бо вони мають власну позицію. У той же час, мене здивувало, що 8 депутатів «утримались». Вони не мають власної думки, не розуміють суті питання, чи їм однаково, що відбувається в місті?
І тоді згадалися слова класика: «… саме з мовчазної згоди байдужих відбуваються найстрашніші злочини на землі».
Цікавить, а що думають валківчани-власники мереж з цього приводу? Чи потрібно модернізовувати та оновлювати міські мережі водопостачання і водовідведення? Чи, може, хай залишається все так, як було раніше: з’їжені іржею мережі, безкінечні пориви, відсутність стабільного водопостачання… Запрошую до відкритої розмови на сторінках «Сільських новин».
В. Бушнов, 
депутат міської ради, директор КП «ВОДА»

 

Переглядів: 203 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: