Головна » 2017 » Лютий » 18 » "А ЩО СКАЖУТЬ ВАЛКІВЧАНИ" (№ 14 від 18 лютого 2017 року)
17:05
"А ЩО СКАЖУТЬ ВАЛКІВЧАНИ" (№ 14 від 18 лютого 2017 року)

"А ЩО СКАЖУТЬ ВАЛКІВЧАНИ"

Публікація «А що скажуть  валківчани?», судячи по відгуках читачів «Сільських новин», викликала неабиякий резонанс. Щоправда, якийсь однобокий. Висловили свою думку ті, котрі переймаються проблемою водопостачання і ладні  й далі миритися з вкрай поганими  дорогами в нашому місті. Хоча в міську раду надходить чимало  звернень і щодо  стану доріг. Тому ця проблема для нас теж є вкрай актуальною.

Безумовно, не  відмовиш у логіці твердження, що правильніше зробити якісні комунікації, а потім ремонтувати дороги. Але хочу звернути увагу на те, що  далеко не на всіх міських вулицях водогін прокладено під дорожнім полотном. Багато де труби знаходяться обабіч доріг, тому, щоб усунути  порив чи  провести  будь-які інші роботи на водогоні, переривати дорогу потреби немає. І ще одне, не менш важливе доповнення.  Правилами благоустрою чітко  передбачено, що при проведенні ремонтних робіт той, хто їх здійснює, зобов’язаний відновити порушені елементи  благоустрою. Тобто, перерили  комунальники дорожнє покриття, вони, а не  міськрада чи будь-хто  інший, повинні  відновити  його до попереднього стану. Ми тривалий час не звертали уваги на цю вимогу, бо, мовляв, КП «Вода» у нас і так бідне, а місто  після таких недолугих ремонтів уже як після бомбування.
Хотів би, щоб  замислились валківчани і над таким  фактом. Як і водою, ми користуємося ще й  іншими комунальними  послугами - газом, електроенергією. Але ні газовики, ні електрики не звертаються до нас щодо ремонту своїх мереж газо- та електропостачання. А від КП «Вода» тільки й чуємо: «Дайте грошей». Так, «Вода» - підприємство комунальне, створене для надання якісних послуг, а ще - отримання прибутку,  бо це ж не громадська організація. Зрозуміло,  про надприбутковість мова не йде, але ж, як  господарюючий суб’єкт,  під­приємство має  організувати  роботу так, щоб  працювати без збитків. Натомість, керівники на підприємстві змінюються, а практика просити гроші з бюджету залишається незмінною.
До речі, ці прохання не  залишаються без уваги. Щоправда,  тривалий час існувала згубна практика, коли бюджетні кошти витрачались підприємством не для розвитку, а на латання дірок. Причому, не в  старих трубах, а у власному бюджеті - то на оплату за електроенергію, щоб водозабори не відімкнули від  електропостачання, то на погашення  боргів по зарплатах і податках.
Неправдою буде, якщо  сказати, що міська рада не переймалася проблемами КП «Вода». Коли кілька років тому виникла проблема з водопостачанням масиву Перемоги, саме міський бюджет без зво­лікань виділив кошти на придбання насоса.  Минулого року була схожа  проблема, і міськрада, виділивши необхідну суму з міського  бюджету, знову посприяла її вирішенню.
У статті директора КП «Вода» В. Бушнова згадувався, як вкрай проблемний, водогін по пров. Козацькому. Маю зауважити, що два роки тому з міського  бюджету  КП «Вода» теж виділялось 20 тис. грн. для заміни труб водогону по  цьому провулку. Але  тодішнє керівництво підприємства не змогло належним чином освоїти  ці кошти, і вони були повернені до міського бюджету. Знову ж таки, саме міський бюджет підставив плече допомоги, щоб  забезпечити вимоги пожежної безпеки і придбати пожежні  гідранти для забору води при  гасінні пожеж. А ще в бюджетному поданні на нинішній рік, підготовленому головою РДА Віктором Войтенком до обласного бюджету, з числа інших дві позиції безпосередньо  стосуються КП «Вода». Це - 1 млн. 200 тис. грн. для заміни по Валках двох кілометрів водогону та 450 тис. грн. - на  реконструкцію свердловини по вул. Іванській.
Ці подання уже отримали погодження голови ХОДА Юлії Світличної, а остаточне рішення днями мають  прийняти  депутати обласної ради. Але без проектно-кошторисної  документації цих грошей отримати було б неможливо. Отож, 50 тис. грн. на розробку і виготовлення цієї  документації знову ж таки  профінансував міський бюджет.
А кошти міського бюджету, до речі, не  падають  з неба,  надходження до нього складають переважно  отримані  податки і збори. І кожну гривню треба  ефективно використати. Бо ж фінансує міський бюджет чимало  інших  потреб життєзабезпечення міста - утримання дитячих  дошкільних  закладів,  організацію вивезення сміття, благоустрій міста та й утримання доріг теж і багато  іншого. Сформувати збалансований бюджет - справа дуже непроста і відповідальна. І депутати, котрі працюють у  бюджетній комісії, інших профільних  комісіях міськради, витрачають  не одну годину часу на те, щоб визначитися з прибутковою, а особливо  - з видатковою частинами міського бюджету. Саме ось така виваженість кожного рішення, думаю,  і стала причиною того сумнозвісного голосування. Сума коштів, яку затребував виділити керівник КП «Вода», була значною.  На той час основні статті бюджету на 2017 рік уже були  сформовані. А ось так одразу звідкись забрати  і передати кошти КП «Вода» означало б залишити без грошей іншу важливу  статтю видатків. Це, щонайменше, безвідповідально. І депутати це добре розуміли. Тому й утримались, голосуючи за  пропозицію В. Бушнова, бо,  усвідомлюючи важливість для міста  питання водозабезпечення, повинні були ретельно зважити, звідки забрати  кошти, щоб віддати КП «Вода». А на це потрібен час, знову  робота в комісіях, з бюджетом.
До того ж, слід  зауважити, що депутати міськради вже кілька років порушують питання щодо   виокремлення в КП «Вода» майна територіальної громади міста Валок. Не для того, щоб  відокремитись і створити міське підприємство, а щоб вкладати кошти  конкретно у майно громади міста.  Бо ж з досвіду знаємо, що вже не один  раз КП «Вода» знаходилось під дамокловим мечем банкрутства. Ми маємо право знати, що вкладаємо гроші не в потенціального  банкрута. Та   питання досі залишається відкритим.
Щодо якісних показників роботи КП «Вода», то й тут не все  так гладко, як хотілось би. Як приклад, можу навести  вчасно не відремонтований порив по вул. Ков’язькій, який досі  «гикається» нам товстим  шаром льоду по вул. Перекіпській, куди стікала вода. І доки добряче не  потепліє, ніякі посипання  протиожеледними матеріалами тут не допоможуть. Схожа ситуація була по пров. Гончарному (колишній  Красноармійський).
Насамкінець  не можу не навести  приклад наших сусідів. У Новій Водолазі дуже схожа ситуація. І водогін там не новіший за наш, і населений пункт розміщений, як і наш, на різних висотах, через що витрати  на  транспортування води більші. До того ж, у них є 9-поверхові будинки, куди треба забезпечити   достатній тиск води. Але тариф за водопостачання і водовідведення для населення до лютого  цього року  разом становив 15,60 грн. І з таким тарифом підприємство не було збитковим. Так,  влада Нововодолажчини теж допомагає  у вирішенні питань забезпечення - по 50 тис. грн. щорічно підприємству виділяють  з районного та селищного бюджетів. Але й тільки. 
То, може, у нас,  все ж таки,  проблема не тільки в старих трубах? Може, врешті керівництву КП «Вода» треба навчитись  латати  дірки  ще й у власному бюджеті?


В. СКРИПНІЧЕНКО,
міський голова.

Переглядів: 257 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: