Головна » 2015 » Липень » 4 » А НАША ВИШИВАНКА КРАЩА! (№ 54 від 4 липня 2015 року)
17:14
А НАША ВИШИВАНКА КРАЩА! (№ 54 від 4 липня 2015 року)

А НАША ВИШИВАНКА КРАЩА!

Довгоочікувана й урочиста подія відбулася минулого тижня в обласному органі­заційно-методичному центрі культури і мистецтва - оголошення результатів голосування та нагородження переможців обласного конкурсу на кращу вишивку хрестиком «Візерунком стане рідний край».

Розпочався конкурс півтора року тому. Майстри з усіх 27 районів Харківщини працювали над створенням вишитої мапи області розміром 3х3 метри. Кожен ра­йон представив свою вишиванку. А з 14 травня до 20 червня було оголошено відкрите голосування. Віддати свій голос можна було як на сайті  центру культури і мистецтва, так і безпосередньо під час відвідування  виставки. Але справжні  баталії між районами розгорнулися в  інтернет-мережі.

Із закликом підтримати своїми голосами вишиванку Валківщини до читацької аудиторії зверталися і «Сільські новини». Бо ж вишита вправними руками безмежно закоханої у цей вид прикладного мистецтва майстрині О.М. Гончаренко, за художньо довершеним ескізом куратора проекту О.В. Тимошенко вишиванка нашого ра­йону дійсно була однією з кращих робіт конкурсу.

З особливим нетерпінням і надією результатів голосування очікувала О.М. Гончаренко, адже  у свою роботу вона вклала не  лише мистецький хист, а й усю любов до рідного Валківського краю та вишивання.

Цю любов Ольга Миколаївна прагне передати і своїм онучатам - меншенькій Кірі, яка залюбки допомагала бабусі під час роботи, та  старшенькій Елі, котра  була у складі валківської делегації під час оголошення результатів конкурсу.

Спеціально до цієї  довгоочікуваної події О.М. Гончаренко приготувала ще один власноруч виготовлений шедевр - вишивану сорочку, на якій маки з бісеру квітнуть так, що й очей не відвести. І передчуття майстриню не підвели - в он-лайн голосуванні перемогу здобула саме  вишиванка Валківщини.

Як зазначено в резюме: «Робота поєднує в собі  живописність сюжету, ретроспективу презентації та майстерність виконання вишиваного фрагменту. В центрі експозиції розташовано герб ра­йону,  який відображає провідні галузі економіки - сільське господарство та нафтогазовидобування. Історичний і культурний потенціал району представлений у вигляді дворянської садиби ХVІІІ ст.  у Старому Мерчику, що потонула у квітучих та плодоносних садах. Природні багатства - дендропарк «Литвинівка» та заповідне урочище «Довжик» - відображені фрагментом водойми з чаплею».

Погодьтеся, аби зуміти усе  це передати і вітворити, потрібен неабиякий талант. І він у наших майстринь - незаперечний, що  й  підтвердили результати конкурсу.

 

На фото: угорі - куратор проекту і автор ескізу О.В. Тимошенко,  начальник від­ділу культури і туризму РДА В.П. Шевченко, майстриня художньої вишивки О.М. Гончаренко з онукою Елею; унизу -  О.М. Гончаренко з вишиванкою.

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 244 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: