Головна » 2015 » Листопад » 14 » СТАБІЛЬНОСТІ НАДІЙНА СКЛАДОВА (№ 94 від 14 листопада 2015 року)
17:02
СТАБІЛЬНОСТІ НАДІЙНА СКЛАДОВА (№ 94 від 14 листопада 2015 року)

СТАБІЛЬНОСТІ НАДІЙНА СКЛАДОВА

В усі часи селянський двір важко було  уявити без худоби. І предкам нашим  не відмовиш у мудрості – корівка-годувальниця допомагала вижити селянам у найскрутніші  періоди.  Колективні господарства теж із самого  свого початку за прикладом  селянського двору не лише поля обробляли, а й худобу тримали.
Нині в аграрних формувань зовсім інші  підходи до  господарювання. В жорстких умовах  ринку  головним  критерієм є рівень рентабельності не лише  галузі, напрямку, а й  окремого  виду продукції. При цьому чимало інших важливих моментів просто не беруться до уваги. Варто поглянути на наші поля, де панують монокультури, і це відразу стане  зрозумілим.
І все ж, попри не надто  високі прибутки від тваринництва, а головне – відсутність його підтримки  державою, є господарства, які не тільки зберегли цю галузь, а вже протягом не одного десятиліття не допускають зменшення поголів’я тварин, домагаються непоганої його продуктивності.
Ось і в ПСГ “Восток” на двох тваринницьких фермах утримується 1370 голів великої рогатої худоби. Щодо поголів’я корів, то воно складає 458 голів. Керують цими підрозділами  досвідчені спеціалі­сти Т. І.  Кириченко та О. І. Харченко. Завдяки хорошій  годівлі  продуктивність тварин залишається стабільною впродовж усього року. На нинішній стійловий пе­ріод тут теж заготовлено достатню кількість сінажу, силосу, сіна, концкормів. 
Постійна увага в господарстві  приділяється  селекційній роботі. А отже в міру потреби тут оновлюють групи за рахунок молодняка, одержаного від високоудійних корів.
Усе це дає змогу підвищувати валовий  надій молока по господарству. За десять місяців цього року він склав 1656 тонн, що більше, ніж за такий же період торік.
Це – результат сумлінної праці всього колективу тваринників. І все ж напередодні професійного свята, сказав у нашій розмові керівник ПСГ “Восток” В.І. Борщ, варто найперше подякувати тим, чий внесок у загальну справу  найвагоміший – дояркам З.Г. Щербаковій, Л.В. Волевач, телятницям Л.І. Тимченко, Г.І. Кіндяковій, механізаторам Д.А. Роюку, І.І. Зубку, В.І. Кіріченку, які обслуговують ферми.
- Звичайно, рентабельність рослинництва у нас вища, - продовжує розповідь Віктор Іванович, - але є аргументи, які, думаю, кожного переконають у доцільності розвитку тваринницької галузі. І найперше це – робочі місця. У нас у тваринництві, а це, крім молочнотоварних, ще й свинотоварна ферма, працює близько ста чоловік. На даний час забезпечити в Старому Мерчику таку кількість людей іншою роботою просто не реально.
Всі тваринники  своєчасно отримують заробітну плату. А ще завдяки даному  підрозділу поповнюється селищний бюджет, адже податок з доходів фізичних осіб залишається в місцевому бюджеті. Є й інші позитивні  моменти, про які не можу не сказати. Ми реалізуємо працівникам господарства вирощений на фермах молодняк – з початку року за доступною ціною вже продано близько 200 теличок і бичків. А вироблене молоко продаємо не лише партнерам - закупівельникам, а й населенню. Забезпечуємо ним також їдальні ГПУ “Шебелинкагазвидобування”, підрозділом якого є наше господарство.
Робота й гідний заробіток, наповнення місцевого бюджетного кошика, забезпечення якісним  продуктом харчування жителів Старого Мерчика та працівників Газопромислового управління – все це, безумовно, сприяє стабі­льному ритму життя селища. І це – чи не найголовніший аргумент на користь галузі, яка завжди була неодмінною складовою успішного господарювання на селі.

 

В. Євтушенко. 

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 262 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: