Головна » 2015 » Жовтень » 20 » ПРАЦЕВЛАШТОВУЄТЬСЯ ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ (№ 87 від 20 жовтня 2015 року)
18:23
ПРАЦЕВЛАШТОВУЄТЬСЯ ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ (№ 87 від 20 жовтня 2015 року)

ПРАЦЕВЛАШТОВУЄТЬСЯ ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ

Проблеми внутрішньо переміщених осіб залишаються, як і раніше, актуальними для нашої  держави. Є складнощі з житлом, часом виникають питання щодо соціальних виплат, не так легко знайти роботу і гідний заробіток. Та попри все це відбувається соціальна адаптація переселенців - завдяки і турботі уряду про   дану категорію громадян, і ставленню до них місцевої влади, керівників відповідних служб та й загалом усіх членів територіальних громад.

На даний час на Валківщині мешкає 560 переміщених  осіб - як працездатного віку, так і пенсіонерів, дітей. Для працездатних найкращим соціальним захистом є, звичайно ж,  робота. У пошуках її до  районного центру   зайнятості звернулося 53 громадянина, з яких 26 було поставлено на облік як таких, що шукають роботу. Статус безробітного отримало 19 чоловік, працевлаштовано  службою зайнятості 13 чоловік.  Одна особа отримала виплати з безробіття одноразово на відкриття підприємницької діяльності,  ще четверо направлено на навчання. У громадських оплачуваних роботах брало участь п’ять  чоловік.
Щодо інтегрування внутрішньо переміщених осіб у трудові колективи, територіальні громади, то тут багато залежить і від місцевих органів влади та керівників, і від самих  переселенців. Якщо  обидві сторони роблять кроки назустріч один одному, то людина швидко знаходить себе на новому місці, почувається потрібною, а отже і задоволеною життям. Ось як В.І. Довба, який з дружиною-пенсіонеркою приїхав з Донбасу у Високопілля. Працевлаштуватися за спеціальністю в селі він не зміг, тож став на облік у центр зайнятості, отримував допомогу із безробіття. Коли йому запропонували взяти участь у громадських оплачуваних роботах, які пропорційно фінансувалися службою зайнятості та місцевою радою, не відмовився. Сумлінно трудився на прибиранні території - не просто «відбував» робочий час, а все робив відповідально, по-господарськи. Цю господарську струнку помітила  в нього сільський голова С.А. Шумейко. В ДНЗ села саме потрібен був оператор газової котельні. Отож і запропонували Володимиру Івановичу набути цю спеціальність. Він погодився, за кошти служби зайнятості пройшов необхідне навчання, і з початку опалювального сезону приступає до роботи. Сільська рада допомогла знайти родині переселенців і підходяще  житло.
Молода переселенка Ірина Блінчікова, що  приїхала із зони бойових дій на Донбасі в Ков’яги,  теж стала на облік в центр зайнятості. За направленням центру пішла працювати оператором у ТОВ «Ков’ягівське». І хоч робота ця для неї   була нова, швидко оволоділа її тонкощами, бо докладала до цього всіх зусиль. Нині, як говорить керівник підприємства О.В. Скрипка, у молодої жінки є перспективи професійного росту - набувши більше досвіду і знань, вона зможе стати хорошим диспетчером.
Звичайно, не у всіх і не відразу все виходить. До того ж і проблема зайнятості в районі, як і загалом в Україні, не втрачає своєї гостроти.
Та уряд постійно посилює соціальний захист осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, в тому числі в сфері зайнятості. Так, на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» внесено зміни до Законів України «Про зайнятість населення» і «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». У  результаті цих змін взяті на облік в управлінні праці та соціального  захисту населення переселенці, які не мають необхідних для надання статусу безробітного документів, отримують цей статус. Отримують без вимог, що зазвичай застосовуються до цієї процедури. Крім того, згідно із прийнятими змінами переселенець може  без вікових обмежень отримати ваучер для підтримання  своєї конкурентноспроможності на ринку праці шляхом перепідготовки чи підвищення кваліфікації.
З 25 вересня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р. №696, якою передбачено ряд заходів щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Згідно з цією постановою зареєстрованому безробітному з числа таких осіб компенсуються  (одноразово) фактичні транспортні витрати на переїзд до іншої адміністративно-територіальної  одиниці за місцем працевлаштування. Зареєстрованому безробітному даної категорії громадян компенсуються і витрати для  проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування.
Крім того, компенсуються витрати роботодавцю на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових договорів зареєстрованих безробітних з числа переселенців. Компенсуються роботодавцю ці витрати на термін не більше шести календарних місяців. Але -  за умови, що  гарантія зайнятості таких громадян перевищує тривалість термінів виплат удвічі.
Постановою Кабміну України №696 передбачена і компенсація витрат роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих ним безробітних з числа  внутрішньо переміщених осіб.
Проте варто нагадати, що дія  затвердженого даною постановою порядку не поширюється на  роботодавців, які є бюджетними установами.
На завершення хочу звернутися до всіх переселенців, які шукають роботу. Не втрачайте надії, приходьте до нашого центру, і ми зробимо все, аби допомогти вам. А  роботодавцям нагадую про те, що зміни в законодавстві дають їм змогу з користю для себе зробити добру справу, працевлаштувавши людей, які прибули до нашого краю із зони бойових дій.

А. НАРІЖНА,
директор районного центру зайнятості.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 253 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: