Головна » 2015 » Жовтень » 20 » РОСТИТИ ХЛІБ - ЙОГО РОБОТА Й ДОЛЯ (№ 87 від 20 жовтня 2015 року)
18:16
РОСТИТИ ХЛІБ - ЙОГО РОБОТА Й ДОЛЯ (№ 87 від 20 жовтня 2015 року)

РОСТИТИ ХЛІБ - ЙОГО РОБОТА Й ДОЛЯ

Споконвіку хліборобське село наше Сидоренкове. Красиві довгі вулиці, чепурні садиби в оточенні доглянутих садів. І жителі в нас працьовиті, дружні, щиро вболівають за свій рідний куточок, свою малу батьківщину, здавна займалися землеробством і тваринництвом. Від землі й  годувалися, від неї, рідної, й добробут їх складався.
Серед таких трударів, з діда-прадіда хліборобів народився і виростав Микола Купріянович Сидоренко. Перші роки його життя припали на війну, яку за малолітством не запам’ятав.  Зате добре вкарбувався в його дитячу пам’ять голод 1947-го. Сім’я дуже бідувала, як і всі в селі в пору повоєнної розрухи. Батьки нічого не шкодували, щоб прогодувати чотирьох дітей, багато і важко працювали в колгоспі. Так пережили гуртом і ті нелегкі часи.
У школі Миколка навчався добре. Цікавився, як і більшість хлопчаків, технікою. У старших класах підробляв у нашому колгоспі причіпним у трактористів і поставив собі за мету теж стати механізатором. Це були його перші професійні уроки. А закінчивши школу 1957 року, Микола одержав направлення з колгоспу в Богодухівське сільгоспучилище. Вчився з охотою, освоював основи механізації, застосування її в полі. Через рік повернувся в рідний  колгосп дипломованим трактористом-машиністом широкого профілю.
Виконував різні роботи в полі і тракторній бригаді, заготовляв ліс у Коломацькому  лісництві для потреб колгоспу, бо тоді саме активно велося будівництво виробничих приміщень,  житла. Молодий механізатор бережно ставився до техніки, уважно переймав досвід старших товаришів. У колективі його поважали за працьовитість, готовність у будь-який час прийти на допомогу.
 Після служби в армії Микола повернувся в тракторну бригаду. Виводив трактор на сезонні роботи в поле, підвозив корми, у пору ремонтів ретельно готував свого залізного коня до нового рільничого сезону. Освоював і нову техніку, яка приходила в господарство. Свого часу як одному  з кращих механізаторів Миколі Купріяновичу доручили новий трактор МТЗ-50, що було для нього  дуже почесно.
Зростала його майстерність, повага  колег. Та й заслужено. В роботі Микола  Купріянович завжди відзначався старанністю, відповідальністю, надійністю, користувався авторитетом у колективі за те, що завжди мав власну думку, був принциповим у виробничих питаннях, висловлював слушні пропозиції й поради, до яких дослухалося керівництво. 
Сидоренківські сільгоспугіддя, які Микола Купріянович за більш ніж 40 років колгоспної  праці обробляв і засівав десятки  разів, він знає напам’ять. Знає і досі пам’ятає до дрібниць особливості кожного поля, його рельєф, грунти, примітні місцинки, де і які культури вирощували. За багаторічну свою діяльність має безліч почесних грамот і подяк, медаль «За доблесний труд». Він і зараз переконаний, що обрав вірну життєву дорогу - вирощувати хліб для людей. Цю свою переконаність разом з професійними навичками передавав старшокласникам місцевої школи, де  працював інструктором з тракторної справи.
 А коли Микола Купріянович виходив на пенсію, правління господарства подарувало йому списаний трактор - щоб і на заслуженому відпочинку не розлучався він зі своєю професією. Ветеран сам полагодив той трактор і використовував у домашньому господарстві. Ще й сусідам на їх прохання допомагав обробляти городи. 
Механізаторський фах не тільки став для   Миколи Купріяновича професійним  вибором. Він ще й подарував йому надійну супутницю життя - Євгенію Михайлівну, яка колись  прибула до нас у «Заповіти Ілліча» працювати токарем. Пізніше, вже побравшись з Миколою Купріяновичем, вона і телят доглядала, і в рослинництві працювала. Родинне життя у подружжя склалося щасливо. Виникали й труднощі, бо в кого їх  не буває, але вони завжди долали їх разом, залишалися підтримкою  одне одному на виробництві і в побуті. Побудували дім, гідно виховали п’ятьох дітей. А зараз  у подружжя Сидоренків уже   підростають правнуки.
Учора в своєму дружному родинному  колі Микола Купріянович відзначив своє 75-річчя. Щиро вітаємо всією громадою шановного ювіляра, трудівника землі, зичимо міцного здоров’я, достатку, миру і добра.

 

В. ШАТРАВКА,
голова ветеранської організації Сидоренкового.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 267 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: