Головна » 2016 » Січень » 19 » ПРАЦЮЄМО В ЧІТКОМУ РИТМІ (№ 7 від 19 січня 2016 року)
17:09
ПРАЦЮЄМО В ЧІТКОМУ РИТМІ (№ 7 від 19 січня 2016 року)

ПРАЦЮЄМО В ЧІТКОМУ РИТМІ

Зима для тваринників - пора особливо відповідальна, потрібно  і корми раціонально  використовувати, щоб вистачило до нового врожаю, і догляд за первістками та новонародженими  телятами  належним чином  організувати. Адже саме на стійловий  період  припадають масові розтелення. Ось і у нас на фермі лише  за першу декаду січня розтелилося п’ять нетелей.  Загалом же протягом стійлового  періоду ми одержуємо  близько  90 телят. Усіх їх від 20-денного віку до трьох місяців доглядає Віктор Михайлович Александрович. Старанний, дбайливий, він  докладає  всіх зусиль, щоб  зберегти  поголів’я.
Усіх теличок ми паруємо, частину їх  залишаємо в господарстві, інших продаємо населенню. Поголів’я в нас високопродуктивне, тож  попит на  молодняк завжди є. 
Планомірне оновлення дійної череди дає хороші результати. Та це - лише   одна зі складових успіху. Важливу роль у   підвищенні продуктивності поголів’я відіграє, звичайно ж, кормова база. У нас  створено достатній запас поживи, худоба отримує силос, сіно, жом, фураж, макуху.
Багато  залежить і від організації  виробничого  процесу. В господарстві цьому питанню приділяється особлива увага.  Минулого року на фермі було налагоджено роботу великого  дизельного  генератора. Тож коли не так давно через негоду припинялося постачання електроенергії,  це не порушило  звичного  робочого ритму - працювали доїльні апарати, гноєтранспортери, безперебійно   подавалася вода з розташованої  на території  ферми свердловини. Тому й надої  по фермі залишаються стабільними.
Ось і в ці січневі дні  добовий надій молока по господарству складає близько 14 кілограмів на корову. Вагомий вклад у здобутки колективу вносить, зокрема, досвідчена доярка Людмила Володимирівна Рудь.  За минулий рік вона одержала від кожної корови своєї групи по 4700 кілограмів молока. Це - найкращий показник по фермі.

О. ЩЕРБАКОВА, 
завідуюча  молочнотоварною  фермою  ПСП «Шарівка».

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 218 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: