Головна » 2015 » Липень » 28 » МІСТОК (№ 61 від 28 липня 2015 року)
17:05
МІСТОК (№ 61 від 28 липня 2015 року)

Ще три нових дитячих ігрових майданчика, до тих, що вже встановлені у Валках, закуплено за кошти міського бюджету і облаштованю дбайливими руками валківчан.
Все, що  робиться в місті для дітей - це інвестиції у майбутнє Валок, переконаний міський голова Валерій Скрипніченко, тому цей аспект роботи у міськраді є одним з пріоритетних.
На знімку: ігровий майданчик для своєї малечі облаштовують мешканці в’їзду Пушкіна.

 

 


 

МОЛОДЬ АКТИВНА І ІНІЦІАТИВНА

Біля пам`ятника П. Грабовському у Валках тепер немає заростей трави. Ідея опорядити цей куточок у середмісті прийшла в голову адміністраторам інтернет-спільноти міста «Валки лайв». Це сталося після того, як один користувач виклав у ній фотографію занедбаної території біля пам`ятника українському поетові. Хлопці-адміністратори вирішили, що місце потребує прибирання, і через свою спільноту покликали охочих до цього зібратися.

Зі своєю ідеєю вони пішли і до міського голови Валерія Скрипніченка. Тому сподобався їхній задум: «Це дуже добре, що молодь так активізується. Сьогодні прибираємо територію, а завтра сер­йозніші справи вирішуємо». 
Зібратися вирішили в суботу. Щоправда, як каже співадміністратор «Валки лайв» Олексій Добровольський, людей прийшло куди менше, ніж вони чекали. Усього було близько десятка. Разом вони повиривали траву між плитами, зібрали й винесли покошену траву, прополи клумбу й пофарбували постамент пам`ятника.
«Наше бажання – щоб громада бачила, що молодь хоче співпрацювати з владою, а влада — що громада зацікавлена в роботі», - пояснює Олексій. І додає:  - «Зрозуміло, що бюджет міста не дуже великий, що на все грошей не виділиш. Але я їжджу по інших містах, бачу, що там якось чистіше, охай­ніше. Хочеться, щоб і в нас було культурніше. Неприємно бачити, як молоді люди, гуляючи, наприклад, кидають додолу порожні пляшки, хоча поряд є смітник, або розкидають лузгу з насіння абиде».   
Мер міста згодний, що такі прибирання, так би мовити, суботники — це певною мірою пережитки радянського минулого. Розповідає, як, будучи в Польщі, поцікавився, хто прибирає великий парк в одному з міст. «Я запитав, молодь чи студентів залучають. Відповіли, що ні. Може, це й правильно». Але, він гадає, на це можна дивитися й по-іншому. «Треба розуміти, що ці молоді валківчани, які сьогодні прибирають, вже не захочуть смітити у місті та й інших зупинятимуть». Також Валерій Володимирович убачає в цьому прояв самоврядування: «Сьогодні така активність потрібна, щоб люди згадали, що собою являє самоврядування. Вони призабули, що це і є зокрема такі толоки. А взагалі, ми прибираємо сміття не тільки з території, а й трохи з голови». Разом із тим, міський голова аж ніяк не вважає свої дії піаром: «У нас патріотизм — коли гасла кричать, а я кажу: почни з себе. Є бажання — зроби щось. Візьми лопату й попіарся сам».
Валківська молодь має ще кілька проектів на майбутнє. Серед них — прибирання на площі міста, облаштування майданчика для тих, хто займається вуличним тренуванням (стрітворкаутом), та ще багато чого задля того, щоб бачити і робити наші Валки чистим, охайним, справді європейським містом.


Д. Гребінник,
студент-журналіст,
м. Валки

 

 


 

СВЯТО І НА НАШІЙ ВУЛИЦІ

Мій рідний край, моя земля, велика- превелика, є і ній ліси, луги, поля... а ще - рідне місто і вулиця, на якій живеш.
Добре пам’ятаю, як  наша вулиця будувалася. Майже кожного літнього дня на якійсь із новобудов збиралася громада на толоку, щоб допомогти сусідам звести, помазати, причепурити нове житло. Звідусіль дзвінко лунали дитячі голоси, бо лелеки не втомлювалися приносити малюків  молодим сім’ям.
Пройшли роки. Багато що змінилося в нашому житті, змінилась і наша вулиця Гагаріна. Грунтову дорогу вкрило асфальтове покриття, до осель прийшов природний газ. Зовсім інший, більш сучасний вигляд, мають і помешкання - замість дерев’яних огорож у багатьох дворах - європаркани, добротні металеві, а в кого й ковані ворота. Попідростали дбайливо посаджені деревця і тепер будинки потопають у зелені та квітах. Красива наша вулиця, найкраща! А зробили її такою  люди, в серцях яких живе щира любов до свого рідного міста, до того місця, де живеш і про яке дбаєш.
Склались у нас на вулиці і свої традиції. Одна з них - збиратися разом і відзначати свято Івана Купала. Сходяться люди на вже давно  облюбовану місцину, де зараз ще й   розмістився дитячий майданчик, придбаний за кошти міської ради, та встановлений жителями вулиці. І знову, як і раніше,  звеселяють душі дитячі голоси, звучать музика, веселий сміх. А ще  - пісні у виконанні самодіяльних творчих колективів «Смерічка» та «Белые крылья» під керівництвом М.П. Кулика.
Торкаючись струн душі кожного, линула пісня за обрій, високо  здіймалась аж до самого неба, розливалась по всій окрузі. Затамувавши подих, слухали люди українські народні,  жартівливі  та ліричні музичні   твори, щедро нагороджували оплесками кожен виступ самодіяльних артистів, весело реготали з жартів, якими перемежовувалися вокальні  номери.
Але тільки творчою частиною наше свято не обмежилося. На малечу чекали солодощі, придбані за сприяння міського голови В.В. Скрипніченка. А щоб отримати їх, треба було взяти участь у спортивних конкурсах, які організували і провели В.Г. Хасмутдінова, Л.В. Козаренко та Т.В. Макаренко.
Сміх, гомін та музика ще довго лунали в нас того вечора. А коли сутеніло, яскравим полум’ям спалахнуло святкове купальське багаття.
Добрі враження від цього свята  надовго залишаться в серцях наших мешканців. Ми щиро вдячні всім, хто попіклувався, аби воно пройшло так цікаво й весело. А ще всією громадою вулиці хочемо подякувати учасникам творчих колективів під  керівництвом М.П. Кулика за їх ентузіазм, любов до життя і пісні, за радість, яку вони дарують людям. Нових творчих вам злетів, і хай ваша пісня ще довго радує валківчан.

Д. ОСМАН,
голова вуличного комітету.

 

 


 

БЮДЖЕТ-  ІЗ ПЕРЕВИКОНАННЯМ

Наповнення міського бюджету з повним правом можна назвати одним із найголовніших завдань міськради. Адже вирішення практично всіх питань життєзабезпечення міста напряму пов’язане з фінансуванням.
Як свідчить аналіз роботи ради в цьому  напрямку, надходження доходів загального фонду за перше півріччя 2015 року  склало  3 млн. 610,7 тис. грн. (з урахуванням субвенції з районного бюджету, яка надавалася на утримання дошкільних  навчальних закладів). Це - 110 відсотків до запланованого. Власних та закріплених доходів отримано 1 млн. 675,2 тис. грн., що становить 145 відсотків до плану.

Збільшенню надходжень до кошторису міста в значній мірі сприяли зміни в бюджетному та податковому законодавстві. Так, основною бюджетоутворюючою статею нині є у нас єдиний податок. За півроку його отримано 898, 6 тис. грн., що на 208 тис. грн. більше, ніж  передбачалося. Змінами в бюджетному кодексі цей податок передано до загального фонду бюджету. А до 1 січня 2015 року він був складовою доходів спеціального фонду.
Новим видом податку, який згідно з чинним законодавством теж надходить до міського бюджету, є акцизний податок. Ми  отримуємо його з реалізації суб’єктами господарювання через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів - алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів та нафтопродуктів. Усього за шість місяців від цього податку до бюджетного кошика міста  надійшло 175,7 тис.  грн. при плані 100 тис. грн.
Ще одним видом солідних доходів до міського бюджету є плата за землю. За півроку її отримано 369 тис. грн. при плані 335,9 тис. грн. Завдяки змінам у податковому законодавстві отримуємо також і надходження податку за   статею «Адмінпослуги інші».  Раніше цей податок не залишався в місцевому бюджеті, а поповнював бюджети інших рівнів.
Що ж до видатків, то вони склали в першому півріччі 2 млн. 809 тис. грн. Левова частка  цих коштів - 2 млн.  107 тис. грн. була витрачена на виконання делегованих повноважень - утримання дошкільних навчальних закладів. З них субвенція з районного бюджету становить  1 млн.  722 тис. грн., власних коштів з міського бюджету було виділено 338 тис. грн. На утримання  апарату міської ради витрачено 403,8 тис. грн. при плані 449,9 тис. грн.
Витрачалися також кошти на утримання  централізованої бухгалтерії - 127,4 тис. грн., на виплати за програмою соціального захисту населення. Надавалася матеріальна допомога ветеранам та інвалідам війни, здійснювалися виплати за програмою підтримки активної життєвої позиції та пропаганди здорового способу життя серед жителів міста. Виділялися кошти на виплату стипендії міського голови, винагороду медалістам, підтримку міської футбольної команди, проведення спортивного свята для дітей, свята «Козацькі розваги» та ін.
На благоустрій міста  було витрачено 94,9 тис.  грн. Крім того, оплачувалися громадські роботи. На утримання та ремонт доріг комунальної власності витрачено 91,1 тис. грн., на зимове утримання доріг - 10,7 тис. грн.  
Щодо спеціального фонду бюджету, то  надходження тут склали за перше півріччя 303,6 тис. грн. Формувався спецфонд за рахунок збору за провадження торговельної діяльності  нафтопродуктами, збору за шкоду, заподіяну  дов­кіллю. Наповнювали спецфонд надходження від господарської  діяльності, від продажу майна, землі несільськогосподарського призначення та деякі інші надходження. Видатки спеці­ального фонду йшли на харчування дітей в ДНЗ, на оплату топографічних робіт з виготовлення генерального плану Валок. Передавалися кошти КП «Благоустрій» для проведення поточного ремонту вулиць, громадському об’єднанню «Самооборона» для учасників АТО, здійснювалися деякі інші виплати.
Звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя 2015 був   розглянутий депутатами та затверджений  на LХХ сесії міської ради. Докладнішу інформацію щодо  бюджету міста можна знайти на сайті міської ради.

 

В. СКРИПНІЧЕНКО,
міський голова.

 

 


 

ТУТ ЖИЛИ СТОЛЯРНИХ СПРАВ МАЙСТРИ

Наша вулиця Куйбишева, як і кожен куточок Валок, має свою історію, своє цікаве минуле. За словами старожилів, яким у свою чергу це розповіли батьки,  у кінці ХІХ  - на  початку ХХ століття тут мешкало чимало майстрів-столярів. Цілі родини займалися  цією справою, передавали своє вміння  дітям і внукам. Не лише валківчани, а й мешканці  довколишніх сіл приходили сюди, щоб замовити якийсь столярний виріб. 
З часом і місцевість цю люди почали називати  Столярівкою. Та за радянських часів заведено було називати вулиці, площі, населені пункти   на честь партійних діячів. Ось так і стала наша  Столярівка вулицею Куйбишева. Ця назва ні з чим не була пов’язана, ні з історією Валок чи Слобожанщини, ні з нашими традиціями, тому й нічого не значила  для місцевих жителів.
Нині ж, коли вийшов Закон про декомунізацію, а отже, і про перейменування вулиць, названих на честь комуністичних вождів, люди відразу згадали старі, історичні  назви. Ось і ми теж хотіли б, щоб  наша  молодь знала історію своєї малої батьківщини. Тож  сподіваємося, що вулиця наша знову стане   Столя­рівкою.
 

З. КОСЕНКО,
ветеран праці.
м. Валки.

 

 

Категорія: Місток | Переглядів: 363 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: