Головна » 2015 » Липень » 14 » ​ФЕРМЕРІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА ФОРУМ (№ 57 від 14 липня 2015 року)
17:11
​ФЕРМЕРІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА ФОРУМ (№ 57 від 14 липня 2015 року)

ФЕРМЕРІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА ФОРУМ

На агросектор у наш непростий час держава покладає великі надії. Однак у самому сільському господарстві не бракує проблем. Тому нині важливо одночасно розвивати ринкові механізми в АПК і формувати привабливий імідж галузі в очах міжнародного співтовариства.

Для цього в Харкові під егідою ООН і за підтримки облдержадміністрації та групи DСН О. Ярославського вже вдруге проводиться  Міжнародний форум з розвитку фермерства в Україні АГРОПОРТ. Зібрання комплексне, для його проведення виділено величезний термінал Харківського аеропорту. Програма передбачається насичена і цікава. Це і виставка сільгосптехніки, комплектуючих, і конференції на актуальні теми, і зустрічі, в ході яких наші аграрії зможуть укласти вигідні контракти, знайти інвесторів для своїх проектів тощо.

Головною темою зібрання стануть грунти, оскільки нинішній рік ООН офіційно оголосила роком грунтів - збереження їх родючого шару, захист від засолення, виснаження, ерозії, застосування грунтозберігаючих технологій на всіх етапах сільгоспробіт. Важливо й те, що на форум зберуться аграрії і представники компаній суміжних сфер бізнесу з усієї України і зарубіжжя.

Провідною темою обговорення на форумі буде: як допомогти фермерам досягти успіху в своїй нелегкій праці. Адже не можна сказати, що вони з боку держави одержують  достатньо уваги і підтримки. Отож організатори форуму створили мобільний загін - «Агро-тур», який, безпосередньо зустрічаючись із фермерами «в польових умовах», мав з’ясувати їх проблеми, досягнення та якої допомоги вони потребують. Відеозаписи зустрічей і звіти про цю подорож розміщуються в популярних соцмережах, зокрема  Facebook i Youtube.  «Агро-тур» обіцяє спеці­альні  нагороди і призи для найбільш активних, відкритих для діалогу, оптимістичних і ус­пішних фермерів.

У травні цього року «Агро-тур» стартував у Західній Україні, поступово просуваючись на схід. Команда проекту відвідувала фермерські господарства в різних областях. З-поміж іншого  з’ясувала, що справді прибуткових серед них зовсім  небагато, левова частка їх прибутків витрачається на підтримання вже існуючої справи. Зовнішньої допомоги, в тому числі від держави, фермери не отримують, тож  мусять розраховувати тільки на власні сили і фінанси.

Крім традиційних сіль­госпспеціалізацій, до яких у своїй діяльності звертаються фермери,  є й малопоширені чи екзотичні. Як, скажімо,  конярство чи розведення буйволів і виробництво продукції з їх молока. Є в нас і фермери-іноземці, які оселилися в Україні, займаються сільгоспбізнесом, причому у виробництві своєї продукції дотримуються європейських стандартів.

У середині липня мобі­льна група  АГРОПОРТу вирушає до фермерів Харківщини. В карту маршрутів уже включені   Сахновщинський, Близнюківський, Борівський райони, сільгоспкооператив «Україна», фермерське господарство «Олійники».

До участі в проекті «Агро-тур» його організатори запрошують й інші райони - зокрема, фермерські господарства, кооперативи, сімейні підприємства, котрі спеці­алізуються на вирощуванні зернових, плодо-овочевих культур, обробітку землі, тваринництві і селекції тварин, виробництві  сільгосппродукції тощо.

Для того, щоб приєднатися до проекту, потен­ційним учасникам потрібно залишити заявку в довільній формі на сторінці «Агро-туру» в со­ці­альній мережі Facebook.

Докладніше дізнатися про перший етап «Агро-туру», ознайомитися з досвідом  інших вітчизняних фермерів можна вже найближчим часом на  YouTube-каналі головного фермерського порталу youtube.com/user/FermerAE.

А в жовтні АГРОПОРТ запрошує фермерів  на форум у Харків.

(За інформацією ХОДА)

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 193 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: