Головна » 2015 » Червень » 27 » ПОСВІДЧЕННЯ ОТРИМАЛИ Й ГРАБІЖНИКА ЗАТРИМАЛИ (№ 52/53 від 27 червня 2015 року)
17:16
ПОСВІДЧЕННЯ ОТРИМАЛИ Й ГРАБІЖНИКА ЗАТРИМАЛИ (№ 52/53 від 27 червня 2015 року)

ПОСВІДЧЕННЯ ОТРИМАЛИ 
Й ГРАБІЖНИКА ЗАТРИМАЛИ

Основи  охорони  громадського  порядку в державі, як і інших інститутів, встановлено Конституцією України (ст. 17). Детальніше ця діяльність  регламентується рядом законів та підзаконних актів. У 2000 році Верховною Радою  був прийнятий Закон України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”, яким на законодавчому  рівні задекларовано реальні можливості громадян в охороні  громадського порядку. Відповідно до цього Закону одним із завдань зазначених громадських формувань є надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку та безпеки, запобіганні адміністративним та кримінальним злочинам. Створюються такі  формування на добровільних засадах і повинні мати відповідні установчі документи та бути зареєстрованими в органах Міністерства юстиції України.

Особливої актуальності даний Закон набув в умовах сьогодення, коли на сході  держави точаться військові дії, а на мирних територіях існує загроза вчинення терористичних актів, різних  диверсій тощо. Саме для охорони спокою своїх земляків та надання допомоги працівникам міліції у дотриманні громадського порядку почали активно створюватися громадські  формування в різних населених пунктах.

Першим на Валківщині було сформовано ГФ “Захист м. Валок” (керівник Г.Г. Калюжний), члени якого в тісній співпраці з правоохоронцями здійснюють патрулювання міських вулиць вночі, допомагають в охороні громадського порядку під час  проведення масових заходів тощо. Активно долучилося до цієї роботи  і громадське формування “Цивільний корпус “Азов” Валки”.

У необхідності охорони громадського порядку власними силами  переконуються й мешканці інших населених пунктів району. Доволі активним є таке громадське формування, зокрема, у Ков’ягах. Уже створені громадські формування з охорони громадського порядку  на територіях Мельниківської, Перекіпської, Гонтово-ярської, Заміської, Баранівської, Огульцівської та Старомерчицької громад. Тож учасників усіх цих формувань і запросив минулого тижня на зустріч начальник Валківського райвідділу міліції С.І. Степанов.

Станіслав Іванович особисто доклав чимало зусиль, щоб провести роз’яснювальну роботу в громадах району щодо необхідності створення таких формувань, повноважень та обов’язків їх членів. Тому ситуація щодо цього у кожному населеному пункті йому добре відома. Про це й говорив він, вручаючи  посвідчення та пам’ятки новим  членам раніше  створених громадських формувань і тих, які організувалися нещодавно.

Щиро дякував  Станіслав Іванович присутнім за розуміння, підтримку, активність і зі свого боку пообіцяв всіляко сприяти не тільки роботі добровільних правоохоронців, а й  проведенню занять задля  підвищення фізичної і бойової підготовки громадських активістів. 

Підтримали начальника райвідділу міліції в цьому і голова районної ради Ю.Д. Яцина та перший заступник голови райдержадміністрації В.П. Оноша, наголосивши, що ситуація в районі залишається стабільною і контрольованою завдяки спільним зусиллям влади, правоохоронних органів, а також завдячуючи активності й ініціативності самих мешканців громад, які об’є­днавшись у громадські формування з охорони громадського порядку, стали на сторожі миру і спокою своїх земляків.

І того ж дня, повертаючись із зібрання з новенькими посвідченнями, члени  громадського формування “Цивільний корпус “Азов” Валки”  переконливо довели, що вони справді стоять на варті законності і правопорядку в районі. Проїжджаючи вул. 1 Травня і запідозривши, що коїться щось недобре, чоловіки зупинилися, втрутилися в ситуацію і фактично попередили злочин – не дали змоги п’яному зловмиснику  заволодіти мобільним телефоном юного валківчанина. Правопорушник був переданий у руки працівників  міліції, і зараз за даним фактом відкрите кримінальне провадження.

Я. Бондаренко, 
начальник сектора з охорони громадського порядку Валківського РВ ГУМВС України в Харківській області.

 

Переглядів: 256 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: