Головна » 2015 » Червень » 27 » ЯКЩО СУД ВИНІС РІШЕННЯ (№ 52/53 від 27 червня 2015 року)
17:00
ЯКЩО СУД ВИНІС РІШЕННЯ (№ 52/53 від 27 червня 2015 року)

ЯКЩО СУД ВИНІС РІШЕННЯ

«Моя мама має статус дитини війни. Як з’ясувалося, у неї є рішення суду на виплату дітям війни. Підкажіть, що нам із ним робити далі?»

(Із дзвінка до редакції)

Консультацію з даного питання редакція отримала від головного спеціаліста відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції в Харківській області Д. БЛАВАЦЬКОЇ. Ось що вона розповіла:

- Частиною 2 статті 14, статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що постанови та ухвали в адміністративних справах, які набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.

Процедура виконання судового рішення включає в себе отримання виконавчого листа та пред’явлення його до виконання органами державної виконавчої служби.

Виконавчий лист видається за заявою осіб, на користь яких рішення ухвалено, судом першої інстанції. Якщо за результатами перегляду справи суд апеляційної чи касаційної інстанції залишить прийняте по суті позовних вимог рішення без змін, ухвалить нове судове рішення по суті позовних вимог чи змінить судове рішення, то виконавчий лист видається судом апеляційної чи касаційної інстанції, за умови, що заява особи про видачу виконавчого листа надійшла до моменту повернення адміністративної справи до суду першої інстанції.

Заява про примусове виконання судового рішення з доданим до неї виконавчим листом подається до органу Державної виконавчої служби за місцем знаходження боржника.

Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.

 

 

Переглядів: 176 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: