Головна » 2015 » Червень » 27 » ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ – НА СЛУЖБІ ЛЮДЯМ (№ 52/53 від 27 червня 2015 року)
17:00
ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ – НА СЛУЖБІ ЛЮДЯМ (№ 52/53 від 27 червня 2015 року)

ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ – НА СЛУЖБІ ЛЮДЯМ

У системі соціального захисту таких соціально вразливих верств населення, як самотні люди похилого віку, важливе  місце належить  територіальним центрам соці­ального обслуговування (надання соціальних послуг). У Валківському районі територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів відповідно до рішення виконавчого комітету Валківської районної ради від 19.06.1990 року за №164 було відкрито 1 липня 1990 року.  Отож зовсім  скоро наш  терцентр  відзначатиме 25-річчя від дня заснування.

Історія нашої служби  розпочиналася з відділення соціальної допомоги  при райміськсовбезі, створеного під керівництвом  нині Заслуженого  працівника соціальної сфери Анатолія Миколайовича  Крамаренка. А з 1 липня 1990 року першим директором центру став Володимир Ілліч Перельот, який пропрацював на цій посаді більше 10 років. На цей  період випали  відповідальні часи становлення, розвитку, удосконалення роботи центру. Саме Володимир Ілліч виважено і відповідально набирав штат соціальних працівників, добре  розуміючи, яку непросту роботу доведеться виконувати їм щодня.

Змінив Володимира Ілліча на цій посаді Сергій Миколайович Цепочко. До виходу на пенсію у 2006 році Сергій Миколайович справді всю душу і притаманний йому організаторський хист вкладав у поліп­шення роботи центру, розширення мережі та всебічне вдосконалення соці­альних послуг для тих верств населення району, якими  опікується наша служба.

Непроста місія з реорганізації терцентру, змін в роботі структурних під­розділів, штатному розписі випали на часи керівництва центром Олексія Степановича Шаповала. Це були нелегкі роки випробування працівників на професійну придатність, роки навчання, досягнень і подальшого вдосконалення мережі соціального обслуговування.

І вимогливість Олексія Степановича, його комунікабельність, талант  господарника, чудового керівника і щедрої, доброї людини всіляко сприяли підвищенню іміджу терцентру, становленню колективу як спільноти однодумців, яких об’єднало прагнення всіляко допомогти і підтримати, оточити увагою і милосердям своїх підопічних.

Спасибі цим  людям за їх самовіддану працю, за хорошу організацію великого колективу та вагомий особистий  внесок у становлення і розвиток служби соціального обслуговування населення Валківщини.

З 2014 року на посаді директора ТЦСО працює Олег Олексійович Шаповал – молодий  керівник нової формації, який добре володіє сучасними  методами управління, бачить перспективу і грамотно знаходить шляхи вирішення різних питань у сфері соці­ального захисту населення району.

І, безумовно, основним надбанням терцентру за ці 25 років були і залишаються люди, котрі працювали і працюють у нашому колективі. Бо ж саме їх  клопітливі руки, щедрі на тепло, увагу, людяність серця зігрівають одиноку старість тих, хто проживає в стаціонарному відділенні, а також наших підопічних, до яких щодня поспішають соцпрацівники, щоб не лише надати допомогу по господарству, а й вислухати, втішити, розрадити.

У числі тих, на чию долю  випали непрості часи  становлення нашої служби – керівники відділень терцентру Людмила Олександрівна Левадна, Антоніна Олексіївна Алексеєнко, Зоя Володимирівна Миргород, Варвара Никифорівна Ткаченко,  касир, а згодом бухгалтер з нарахування заробітної плати Людмила Вікторівна Матвієнко.  Вправними майстринями з приготування смачних домашніх страв для наших підопічних зарекомендували себе кухарі Наталія Миколаївна Фесенко та Лідія Дем’янівна Білецька. І, звичайно ж, особлива шана соцпрацівникам, котрі разом зі становленням терцентру освоювали ази роботи  соцпрацівника, щоб потім щедро  передавати свій багатий досвід молодшим колегам. Це – Людмила Миколаївна Ляш, Валентина Олександрівна Нерубацька, Поліна Вікторівна Коваль, Любов Олександ­рівна Попик, Ольга Олександрівна Пересада, які працювали у Валківському відділенні терцентру. Соці­альні послуги мешканцям Сніжківської сільської ради завжди на високому професійному рівні надавали Клавдія Іванівна  Голоденко, Раїса Василівна Танько, а в Ков’ягах – Віра Миколаївна Коденко.

І перелік прізвищ наших  працівників, чиїми зусиллями не лише налагоджувалася робота терцентру, а й ставало більш  комфортним, захищенішим, не таким  самотнім життя багатьох жителів району, ще можна довго продовжувати.

Низький уклін вам за нелегку працю, за доброту, чуйність, милосердя та співчуття до людей, які в силу різних життєвих обставин  потребували вашої допомоги і турботи.

Багато з наших колег уже на заслуженому відпочинку, в інших доля склалася так, що з часом вони обрали інші професії, інші трудові колективи, але ми  пам’ятаємо вас, шануємо кожного і говоримо сьогодні велике спасибі за все те добре, потрібне людям, зроблене вами під час роботи в терцентрі. Бо інакше працювати у нас просто  неможливо. Це знають і добре  розуміють ті, хто  зараз продовжують  розпочату вами справу, піклуючись, віддаючи тепло  своїх сердець, оберігаючи тих наших земляків, які знаходяться  під опікою терцентру.

О. Цікало,
голова профспілкового комітету ТЦСО.

Переглядів: 231 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: