Головна » 2015 » Червень » 13 » (№ 48 від 13 червня 2015 року)
17:00
(№ 48 від 13 червня 2015 року)

(№ 48 від 13 червня 2015 року)    

НА ПОРОЗІ ЛІТНІХ СТАРТІВ

Багатим на спортивні події видався останній місяць весни. Чимало з них були присвячені 70-річчю Перемоги. Цікаво  пройшов, зокрема, шаховий турнір серед ветеранів. Перемогу в ньому виборов В.В. Карлов, друге й третє місця посіли відповідно Л.О. Харченко та І.І. Кравченко. Всі вони нагороджені грамотами райдержадміністрації.
Чимало уболівальників зібрали  півфінальні  та фінальні ігри на кубок відкриття футбольного сезону в районі. Проходили вони на стадіоні с. Шарівки. В першому півфіналі зустрілися     команди “Титан” (Ков’яги) і “Зоря” (Миколо-Комишувата Красноградського району). Гра закінчилася з рахунком 2:1 на користь  футболістів Комишуватої. В другому півфіналі господарі змагань футболісти шарівської “Ниви” з рахунком 2:0 перемогли валківську команду “ДЮСШ-Студент”.
Отже, в фіналі зустрілися команди “Нива” та “Зоря”. Основний час зустрічі закінчився з рахунком 1:1, а в серії пенальті сильнішими виявилися шарівські футболісти. Вони і виграли кубок  відкриття сезону. З перемогою їх привітали і вручили нагороди голова РДА В.І. Войтенко та перший заступник голови В.П. Оноша.
На спортивних майданчиках парку ім. Горького в Харкові відбулися ігри чергового туру турніру з міні-футболу серед дітей 2002-2006 років народження. Ці змагання були присвячені Міжнародному дню захисту дітей. Участь у них взяли і юні спортсмени Валківщини. Так, хлопчики 2006 року народження з рахунком 2:1 перемогли своїх ровесників з команди “Легенда” харківської школи №150, а хлопчики 2002-2003 року народження здобули перемогу в зустрічі з командою “Трофей” (Мерефа). Рахунок матчу – 3:2. А юні валківчани 2005 р.н. з рахунком 2:5 поступилися ровесникам з команди ДЮСШ-13 м. Харкова.
Паралельно з іграми дітей в парку Горького відбулися і змагання серед їх батьків. І тут у своїй групі валківська команда перемогла батьків вихованців ДЮСШ-13 (м. Харків), зіграла внічию з батьками юних футболістів команд “Трофей” (Мерефа) і “Арсенал” (Харків), і посіла в своїй групі друге місце. А в  загальнокомандному заліку – четверте місце.
В. Детюк,
завідувач сектору в справах молоді та спорту райдержадміністрації.
На знімках: капітана шарівської “Ниви” вітають керівники району; росте майбутнє нашого футболу.
Фото автора.

ХХХ

ДО УВАГИ ШАНУВАЛЬНИКІВ ФУТБОЛУ

14 червня, у неділю, о 17 годині, у чемпіонаті Валківського району з футболу зустрінуться:
· «Маяк»-ветерани (Валки) - «Титан» (Ков`яги);
· «Сокіл» (Олександрівка) - «Дружба» (Благодатне);
· «Зоря» (Миколо-Комишувата) - «Авангард» (Високопілля);
· «Газовик-Юліївка» (Старий Мерчик) - «Нива» (Шарівка);
· ФК «Водолага» - «Студент» (Валки).

ХХХ

ВАЛКІВЩИНА У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

·  ·  ·
Протягом першого кварталу поточного року в районі введено в експлуатацію житло загальною площею 186 квадратних метрів - у 4,3 раза більше відповідного показника минулого року. В міських поселеннях введено в експлуатацію житла загальною площею 103 квадратних метри, у сільській місцевості - 83 квадратних метри - майже вдвічі більше, ніж  торік за  аналогічний період. Введено в експлуатацію також дві базові станції.
Серед міст і районів області наш район за   обсягами введеного житла посідає 14 місце.
·  ·  ·
Середньооблікова чисельність штатних працівників підприємств, установ та організацій району в першому кварталі становила 3280 осіб. Середньомісячна номінальна заробітна плата  одного штатного працівника за цей період склала 2396 гривень і вдвічі перевищувала законодавчо встановлені державні соціальні стандарти - мінімальну заробітну плату та прожитковий   мінімум для  працездатної особи (1218 гривень). Але була на чверть меншою від середньообласного показника.
Рівень сплати населенням району за  житлово-комунальні послуги в першому кварталі склав 105,8 відсотка - на 16,6 відсотка вище обласного показника. Темп зменшення заборгованості населення в оплаті житлово-комунальних послуг впродовж кварталу становив 87 відсотків порівняно з початком нинішнього року. Середній термін заборгованості населення в оплаті всіх послуг склав 1,2 місяці.
·  ·  ·
На початку квітня поточного року в районі проживало 31956 осіб. У першому кварталі народилося 87 осіб, померло - 182 особи. Природне скорочення населення - 95 осіб, що на 44  відсотки більше за минулорічний показник відповідного періоду. В порівнянні з аналогічними показниками минулого року народжуваність зменшилась на 8,4 відсотка, смертність зросла на 13 відсотків. Рівень народжуваності і смертності за цей період у міських поселеннях був нижчим, ніж у сільській місцевості - на 5,1 та на 0,7 відсотків відповідно.
За даний період у район прибуло 115 осіб, вибуло 66 осіб. У порівнянні з попереднім роком кількість прибулих і вибулих збільшилася на 28  та 61 відсоток відповідно.
(За матеріалами Головного управління статистики області).

ХХХ

ПРО ВОДУ, ДОРОГИ І СУБСИДІЇ

(за матеріалами "прямої лінії")

«Прямі лінії», які проводить перший заступник голови райдержадміністрації В.П. Оноша, завжди, навіть у гарячу пору літніх городніх робіт, насичені звертаннями громадян. І звертання ці найрізноманітніші - від суто особистих до таких, що стосуються цілої  громади, вулиці, житлового масиву. От і чергове таке спілкування Віталія Петровича з мешканцями району, що відбулося наприкінці травня, відзначалося високою активністю заявників.

Переважали, як і зазвичай, питання соціально-побутового змісту. Багато надходило звертань, які складалися з кількох запитань. 
Найбільше дзвінків було з вулиці Кірова у Валках, де на той час жителі мало не на   тиждень зосталися без водопостачання. Тому людей цікавило тільки одне - коли буде вода?
Ця проблема комплексна, як пояснив заступник голови РДА. Зношеність мереж спричинила низку поривів, ремонтом яких КП «Вода» займалося тоді не один день. Крім того, потребує термінової заміни не менше  зношений  насос, потужності якого не вистачає для забезпечення нормального тиску у водогоні й подачі води на вулицю Кірова з прилеглими вулицями та сусідній масив Перемоги. Це питання перебуває на контролі райдержадміністрації. Вишукуються кошти для  придбання нового насоса і робиться все, щоб  якнайшвидше відновилося нормальне  водопостачання цієї частини міста.
Жителі Високопілля, як повідомила представниця тамтешньої громади, доведені майже до відчаю станом доріг до села і готові вже перекривати трасу вантажним фурам, які систематично розбивають їх дороги, не розраховані для такого транспорту. Тепер цими асфальтівками проблематично проїхати і легковому та пасажирському транспорту.
Нинішній стан доріг - це загальнорайонна і навіть загальнодержавна біда, зазначив В.П. Оноша. Їх ремонт стримується відсутністю фінансування. Райавтодор, який має забезпечувати ремонт шляху, що проходить через Високопілля, фінансується дуже обмежено. Зараз на рівні держави порушується питання про передачу райавтодорів у підпорядкування місцевої влади, що дозволило б вирішити проблему їх фінансування з місцевих бюджетів. Поки що райавтодору надано пропозиції про першочерговий, хоча б ямковий, ремонт підпорядкованих йому шляхів у районі. Але й на його проведення потрібні кошти.
З іншого боку, маємо доволі багато  фактів руху великовагового транспорту з перевищенням тоннажу нашими дорогами, на це не розрахованими. Вантажні фури їдуть переважно з інших регіонів, обирають найкоротші маршрути за навігатором, не  враховуючи, що це здебільшого дороги, не для такого транспорту збудовані. Тому райдержадміністрація порушить перед ДАІ питання про обмеження проїзду вантажних фур сільськими дорогами.
Ветеран війни з Мельникового телефонував з приводу торгівельного обслуговування віддалених сіл на території сільради. Мешкають там переважно пенсіонери, яким важко добиратися в Мельникове за покупками. Вирішити проблему, на думку заявника, могла б організація виїзної торгівлі в ці села або передача в оренду сільською радою підходящого приміщення для відкриття ще одного магазину.
У пенсіонерки з Ков’яг селищна рада, на її думку, неправильно провела виміри і поділила земельну ділянку. Для розгляду даного питання на місці з вивченням рішень селищної  ради та інших документів, що стосуються цієї справи, направлено відповідних спеціалістів.
Звертання пенсіонерки з Хворостового стосувалося медичного обслуговування села. Медична сестра місцевого ФАПу поміняла місце роботи.  І таким чином село, де переважна більшість жителів - люди літнього віку, залишилося без свого медика.
Вчителька-пенсіонерка з Валок запитувала, коли буде працевлаштовано попереднього голову райдержадміністрації Е.П. Юрченка та як просувається процес удосконалення першої сторінки районної газети за проектом, запропонованим депутатом міськради М.М. Яременком.
Райдержадміністрація, була відповідь, готова посприяти колишньому голові  у працевлаштуванні, але перш за все, він сам має визначитися, яку сферу діяльності обрати. Що ж стосується зміни дизайну першої сторінки «Сільських новин», то рішення щодо цього прийматиметься спільно засновниками газети - райдержадміністрацією та районною радою і погоджуватиметься з редактором.
Низка звертань стосувалася оформлення субсидій. Надходили також запитання щодо підвезення міських школярів на спортивні змагання в область, літнього оздоровлення дітей, фінансування дитячого харчування в пришкільних таборах. Всі телефонні звертання на «пряму лінію» зареєстровано і взято до розгляду. Частина їх, доки готувався матеріал,  перебуває вже в стадії вирішення.
Підготувала І. ЦІКАЛО.

ХХХ

"ТЕПЛИЙ" КРЕДИТ ВІД ОЩАДБАНКУ

- Володимире Івановичу, нагадайте, будь-ласка, за які заходи по енергозбереженню і в якому обсязі  можна отримати компенсацію від держави відповідно до урядової програми, яка реалізується зараз Державним  агентством з енергоефективності  та енергозбереження разом з Ощадбанком.
- Скористатися можливостями, що їх надає дана урядова програма, можуть як мешканці приватних будинків, так і багатоквартирних. 
Суть програми в тому, що  оформивши в Ощадбанку кредит на закупівлю енергозберігаючих матеріалів чи приладів, ви гарантовано отримаєте  компенсацію від держави для погашення частки  цього кредиту.
Так, держава компенсує 20% від загальної суми кредиту (але  максимально 5 тис. грн.) - на придбання  котлів на будь-яких видах палива та енергії (крім природного газу).
30% від суми кредиту (максимально 10 тис. грн.) компенсується на купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів для приватного будинку або для  квартир у багатоквартирних будинках. Маються на увазі, зокрема, енергозберігаючі вікна, матеріали для теплоізоляції зовнішніх стін, радіатори опалення, прилади обліку тощо.
Єдине, на що хочу звернути увагу, - держава компенсує кошти, витрачені тільки на придбання негазових котлів, матеріалів і устаткування, але не на виконання робіт по їх монтажу чи встановленню.

- Тобто, щоб отримати компенсацію від  держави на заходи по енергозбереженню, потрібно обов’язково взяти на це  кредит в Ощадбанку. А які  умови надання такого кредиту?
- Кредит надається у національній валюті, тобто в гривнях. Строк кредитування - до трьох років. Сума кредиту - від однієї до 50 тисяч гривень. Процентна ставка - 25% річних. Мінімальний початковий внесок - 10% від вартості котла чи інших енергозберігаючих товарів. Погашення кредиту може здійснюватися щомісяця рівними частинами, можливе також дострокове погашення без додаткових комісій.
- На вашу думку, отримати такий кредит вигідно?
- Безумовно, так. Наприклад, придбавши на 30 тис. грн. енергозберігаючі вікна, як фізична особа ви можете отримати кредит в Ощадбанку на суму 27 тис. грн. (за мінусом 10% початкового внеску).
При цьому держава  бере на себе   8,1 тис. грн. (30%). Тобто, вам доведеться сплатити не 27, а 18,9 тис. грн. Сума кредиту розбивається на  тривалий термін, так, щоб щомісяця можна було платити прийнятну суму. Якщо маєте кошти на  дострокове погашення кредиту - будь ласка, сплачуйте в будь-який день без комісії. При цьому зважте, що  ставши учасником державної програми, ви знижуєте тепловитрати, а  значить, і витрати на комунальні послуги. Крім того, енергомодернізація житла відчутно підвищує його вартість: за словами експертів з нерухомості, не менше, ніж  на 10%. Насамкінець хочу зауважити, що подібна урядова програма, але в дещо менших масштабах, діяла минулого року. То з числа тих наших клієнтів, які скористалися можливістю взяти кредит на таких вигідних умовах минулого року, є чимало таких, котрі і цього року  зацікавилися «теплим» кредитом від Ощадбанку. А  значить, вони реально оцінили вигоду отримання такого кредиту.
- Яким же чином можна отримати кредит і компенсацію?
- Для цього потрібно зробити кілька простих кроків.
Перший. Оберіть товар (негазовий котел, матеріали чи обладнання), необхідний для проведення заходів з енергозбереження.
Другий. Зберіть пакет документів, необхідний для прийняття рішення по кредиту (паспорт позичальника та його ксерокопія, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, довідка про отримані доходи та  утримання з них за останні шість місяців, правовстановлюючий документ на нерухоме майно, яке перебуває у власності позичальника або членів його сім’ї, рахунок на енергозберігаюче обладнання та/або  матеріали).
Третій. Отримайте згоду банку та приступайте до реалізації проекту.
Четвертий. Зробіть передбачений мінімальний внесок і дайте підтвердження про це в банк.
П’ятий. Отримайте кредит і надайте банку документи, що  підтверджують вашу покупку. До 20 числа наступного місяця банк направить відповідну інформацію до Держенергоефективності.
Шостий. Сума, отримана від держави, буде зарахована для погашення частини вашого кредиту. Після чого  залишиться тільки вчасно і відповідно до договору сплачувати належні суми, або  ж, за можливості, достроково погасити кредит.
- Скажіть, а вибрати котел чи потрібні матеріали можна тільки у якихось визначених торгівельних мережах?
-  В Ощадбанку є перелік торгівельних закладів, які є нашими партнерами  щодо реалізації зазначеної програми. Але не обов’язково оформляти покупку саме в них. Головне, щоб продавець був офіційно зареєстрований, мав  усі документи для здійснення торгівельної діяльності і можливість видати всі потрібні для отримання кредиту документи.
- І останнє,  жителям сіл для отримання кредиту обов’язково треба їхати до Валок?
- Ні, у районі, крім Валок,  відділення Ощадбанку працюють ще в Ков’ягах (вул. Привокзальна, 2), Сніжкові (вул. Піонерська, 3), Сидоренковому (вул. 1 Травня, 5) та у Старому Мерчику (вул. Леніна, 30). І оформити кредит можна у будь-якому з них.
І ще, кого справді зацікавила ця інформація, радив би надто не зволікати з  оформленням кредиту. Адже сума коштів у держбюджеті, виділена для реалізації  зазначеної урядової програми, чітко визначена - 343,5 млн. грн. (47,5 млн. грн. - для відшкодування суми кредиту на придбання котла, альтернативного газовому,  198 млн. - на придбання інших енергозберігаючих товарів і 97,9 млн. грн. - для відшкодування суми кредиту ОСББ), а бажаючих скористатися такою можливістю підготуватися до зими, подбавши про  енергозбереження, уже чимало.
Бесіду вела
І. ТЕРЕЩЕНКО.

ХХХ

ПРОТИ РРО

Рада підприємців Харківської області звернулася до парламенту з вимогою переглянути норми закону про касові апарати. Як відзначалося, сьогодні в області на єдиному податку працюють 23 тис.  малих підприємців, віднесених до ІІІ-ї групи платників податків, і 20 тис. - до ІІ-ї групи. Для них це нововведення, дійсно, є болючим, Бо для багатьох вартість касового апарату у 7-10 тис. грн. непомірна, а деякі штрафи перевищують суму річного прибутку.
Враховуючи низьку купівельну спроможність людей, частина малого бізнесу закриється. І замість того, щоб заробити гроші й платити зарплату найманим працівникам, підприємці самі підуть на біржу праці. І вже будуть не приносити гроші до бюджету, а отримувати з нього допомогу по безробіттю.
У питанні необхідності доопрацювання закону з урахуванням побажань малого бізнесу  раду підприємців підтримав і  губернатор Ігор Райнін, направивши відповідний лист прем’єр-міністру.

ХХХ

НАСТУПНИЙ ТИЖДЕНЬ РАЙОНУ

15 червня (понеділок), о 9 год.  - колегія райдержадміністрації.
16 червня (вівторок), з 9 до 12 год. - особистий прийом громадян головою РДА Віктором Івановичем Войтенком.
18 червня (четвер), о 13 год. в РНД «Іскра» - святковий концерт до Дня медичного працівника за участю аматорів  Валківщини та вокального квартету «Black&Wite» (за сприяння народного депутата України О.М. Біловола).
20 червня (субота), о 17 год. - чемпіонат Харківської області з футболу: «Маяк» (Валки) - ФК «Дворічна».

 

 

Переглядів: 336 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: