Головна » 2016 » Березень » 15 » ВЧИМОСЯ ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ (№ 23 від 15 березня 2016 року)
17:01
ВЧИМОСЯ ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ (№ 23 від 15 березня 2016 року)

ВЧИМОСЯ ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ

Важливим чинником успішного розвитку громад безперечно  є наявність необхідних фінансових  ресурсів. Визначальну роль у цьому,  поряд  з іншими факторами, відіграють як всебічне  сприяння розвитку місцевих товаровиробників та  підприємництва, так і залучення зовнішніх інвестицій з різних  джерел. Щодо останнього, то валківчани тільки починають вчитися брати участь у таких проектах. Зокрема цього року територіальні громади району вперше активно долучилися до участі в конкурсі міні-проектів «Разом у  майбутнє». Із 34 поданих на конкурс проектів Валківська  міська громада підготувала  найбільше - 17. Але тільки цим вирішили не обмежуватися.
Нещодавно представники міськради на чолі з головою Валерієм Скрипніченком взяли участь у  триденному семінарі, органі­зованому у рамках реалізації міжнародного проекту «Підтримка розвитку громад зсередини».
Даний проект здійснюється Українським інститутом міжнародної  політики у партнерстві з Міністерством регіонального  розвитку, будівництва та житлово-комунального  господарства України за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Учасники семінару отримали грунтовні знання з питань розвитку громад і підвищення їх спроможності,  розробки і реалізації проектів із залученням різних джерел фінансування, що підтверджено врученням їм відповідних сертифікатів. Реалізацією отриманих знань стало написання валківчанами власного проекту «Чисте  місто - здорове суспільство».
Зацікавившись даним проектом, який, до речі, був єдиним, поданим іще й англійською мовою, експерти проекту «Підтримка розвитку громад зсередини» побували у Валках, щоб разом з робочою групою міськради, активістами валківської  громади спільно  обговорити розроблений проект.
Презентувала проект «Чисте місто - здорове суспільство» його  керівник, депутат міськради VІІ скликання, член Всеукраїнської  громадської організації Союз жінок України «За майбутнє дітей» Марина Орлова. Результатом його реалізації, зокрема, має стати облаштування у Валках майданчиків для роздільного  збору твердих побутових відходів (скло, папір, пластик) з тим,  щоб не лише поліпшити санітарний стан у місті, а й отримати  додаткові кошти до міського бюджету від збуту ТПВ для подальшої  переробки.
Під час обговорення міський голова Валерій Скрипніченко наголосив на тому, що даний проект є лише  першою спробою валківчан залучити інвестиції міжнародних фондів для розвитку власної громади.  Ми тільки вчимося, але  треба, щоб  люди повірили в те, що такі кошти можна реально отримувати й використовувати, і, як результат - були більш активними, ініціативними. І навіть якщо даний проект не буде взятий потенційними  інвесторами до реалізації, маючи досвід і удосконалюючи  його, ми будемо й надалі працювати над розробкою таких проектів - наголосив Валерій Володимирович.
Підтримав міського голову щодо такої його позиції голова  правління Українського інституту Міжнародної політики (УІМП), керівник проекту «Підтримка розвитку громад зсередини» Ростислав  Томенчук. Як приклад, він навів місто  Миргород, де завдяки набутому досвіду по залученню міжнародних інвестицій цього року будуть реалізовані два масштабні проекти.
Долучившись до обговорення, директор Харківського  регіонального  офісу реформ, голова правління ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» Діана Баринова наголосила на доречності розробки і реалізації такого  проекту як мінімум на всю територію міської ради, а ще краще у перспективі - на всю територію об’єднаної громади. А голова районної ради Віталій Оноша додав до цього,  що у Валках є реальні шанси щодо будівництва заводу по переробці сміття, що могло б стати логічним продовження і розширенням реалізації даного проекту.
Активну участь  в обговоренні взяли  також заступник керівника проекту Олексій Теселовський, куратор Аліна Олійник, заступник голови РДА Наталія Осадча, активісти громади Вікторія Ханіна та Микола  Яременко.
Чимало  слушних зауважень,  практичних рекомендацій експерти висловили щодо оформлення проекту. А отримані валківчанами знання і досвід обов’язково стануть в нагоді у подальшій роботі по розвитку громади міста, у тому числі, і  шляхом участі у подібних  проектах, що дають  реальні  шанси на залучення фінансових інвестицій.


І. ТЕРЕЩЕНКО.


На знімках: заступник голови РДА Наталія Осадча, директор Харківського регіонального офісу реформ Діана Баринова, міський голова Валерій Скрипніченко, голова правління УІМП Ростислав Томенчук; проект «Чисте місто - здорове суспільство» презентує Марина Орлова.

 

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 315 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: