Головна » 2015 » Травень » 19

ПРОГОЛОСУЙ
ЗА ВИШИВАНКУ ВАЛКІВЩИНИ

Днями розпочався обласний конкурс на кращу вишивку хрестом «Візерунком стане рідний край». З-поміж інших у ньому взяв участь і Валківський район.
Конкурс проводиться з метою відродження слобожанських традицій та об’єднання майстрів кожного району для колективної роботи по виготовленню вишитої мапи Харківської області.
На першому конкурсному етапі були розроблені ескізи вишивки. Райони отримали лекала, за якими створили оригінальні ескізи вишивки. За ро ... Читати далі »

Переглядів: 238 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Оприлюднено постанову Кабінету міністрів України від 08.04.2015р. №231 «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 1 березня 2010р.  №234 і від 17 жовтня 2011р. №1056», спрямовану на стимулювання населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних комплексів (ЖБК) до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.
На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи - мешканці приватних будинків та квартир у багатоквартирних будинках,  так і юридичні особи - ОСББ і ЖБК - пояснив заступник голови обласної державної адміністрації Євген Шахненко. 
За його словами, у  програмі  братимуть участь АТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк&raq ... Читати далі »

Переглядів: 258 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

ФОНД ЗАКУПИТЬ ГРЕЧКУ

Для забезпечення продовольчої безпеки держави, внутрішніх потреб ринку сільгосппродукції в соціально важливій круп`яній культурі, для фінансової підтримки проведення сільгосптоваровиробниками комплексу весняних  польових робіт, своєчасного їх  виконання та в рамках державної  підтримки Агропромкомплексу ПАТ «Аграрний фонд» розпочинає закупівлю гречки за  форвардною  програмою 2015 року.
Закупівельна ціна  гречки складає 6100 гривень за тонну. Попередня оплата  за форвардним  контрактом - 65 відсотків суми контракту. Решта суми буде виплачена господарству після виконання ним умов договору з надходження зерна на елеватор. При цьому враховуватиметься ринкова ціна гречки на момент поставки.
Більш докладну інформацію щодо умов закупок та необхідних для укладення договору документів можна одержати в управлінні ... Читати далі »

Переглядів: 160 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З БЮДЖЕТУ

Перші місяці нинішнього року для Гонтово-ярської сільської ради були досить плідними в питанні  роботи над наповненням бюджету. За чотири місяці до загального фонду сільського бюджету надійшло 354,1 тис. грн. при плані 101,3 тис. грн. І без перебільшення можна сказати, що досягти такого результату нам багато в чому допомогли зміни, внесені до податкового законодавства. У тому, що зміни ці спрямовані на підвищення фінансової спроможності місцевих рад, ми переконалися на власному досвіді.

Так, з 1 січня 2015 року до місцевих бюджетів сплачується акцизний податок з роздрібного  продажу підакцизних товарів - тютюну, алкоголю, пива, нафтопродуктів. На території нашої  сільської ради є три автозаправні станції. А оскільки акцизний податок сплачується до місцевих  бюджетів за місцем розташування пунктів ро ... Читати далі »

Переглядів: 208 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

СЛОБОЖАНЩИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ
З ВУЛИЦЬ... КАРЛА І РОЗИ

«Слобожанщина починалася з Валок» - виграшний бренд, запропонований місцевими краєзнавцями, привертає все більший інтерес до нашого міста в любителів старовини. Завдяки своєму географічному розташуванню Валки в різні епохи перебували у вирі історичних подій. Назва міста походить від величного валу-перекопу, яким наші далекі предки перегородили Муравський шлях-вододіл для захисту від войовничих загарбників. У середині XVII ст. саме біля цього валу виросла прикордонна фортеця - Валківський (Можеський) острог, з якої почалося залюднення Дикого поля.
Слобожанщина починається з Валок і тепер, утворивши своєрідні ворота посеред головної автомагістралі України на межі з історичною Гетьманщиною. На жаль, знайомство з регіоном гостей, що їдуть до нас із лівого і правого берегів Дніпра та з усієї Європи, починається не з вули ... Читати далі »

Переглядів: 289 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

"НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ" ЖИВЕ У ВАЛКАХ

З 2005 року в Україні  щорічно  проводиться   конкурс  дитячого читання   «Найкращий читач України».  Протягом  цього періоду в ньому брали активну участь всі бібліотеки Валківщини. Саме тут проводився перший відбірковий етап  і визначалися кращі читачі для участі у районному конкурсі, переможці якого змагалися на обласному етапі.
Хочеться відзначити , що з кожним роком зростає рівень підготовки учасників, підвищується якість і ефективність процесу читання. Про це свідчить той факт, що починаючи з 2011 року, кращі читачі районного етапу посідали в області треті місця у своїй віковій категорії та були відзначені у різних номінаціях.
А в квітні цього року учениця 8-В класу  Валк ... Читати далі »

Переглядів: 183 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

ТРОЯНДИ НА ЧЕСТЬ ФРОНТОВИКІВ

На початку нинішнього року робота пошукової групи  Новомерчицького НВК, яка завжди активно велася, набула нового спрямування. І поштовхом для цього стало звертання до нашого навчального закладу жительки Пермської області Є.С. Позолотіної, яка розшукує відомості про свого брата, полеглого восени 1943 року під час визволення нашого села. Звичайно, ми відгукнулися на звертання і дуже захопилися пошуком. Тим більше, що в його ході з’ясувалося, що в списках полеглих визволителів Нового Мерчика на братській  могилі значаться далеко не всі імена. Тож ми поставили собі за мету встановити повний  список бійців, які загинули за наше село в роки війни.
Завдяки інтернету можливості для пошуку зараз значно розширилися, і коло нашого інтернет-спілкування теж було широким. Допомагали пошуківцям педагоги, односельці, валківські краєзнавці. Особливо ... Читати далі »

Переглядів: 172 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

ПРАВОВА ОСВІТА - З ДИТЯЧОГО ВІКУ

Розвиток правової свідомості особистості - це довгий, складний і суперечливий процес, що триває практично все життя людини. Первинні уявлення про соціальні норми поведінки людей, про необхідність певного порядку в людських взаєминах засвоюється в дитинстві ще у дошкільний період. У ці роки найбільш активно формуються погляди, життєві позиції, типові мотиви поведінки особистості. І від того, яке розуміння права і ставлення до нього виробляється в період становлення особистості, багато в чому залежить і подальша поведінка людини в правовій сфері.
З усвідомленням цього відповідально і різнопланово педагоги Валківського ДНЗ «Веселка» обговорили  на засіданні творчої групи питання ролі  педагогічного колективу в  захисті прав та гідності дитини. На цю тему були зібрані методичні матеріали, художня література. Разом з дітьми ... Читати далі »

Переглядів: 186 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

НЕПОВНОЛІТНІМ - ПРО ЗАКОН

У Валківському ліцеї ім. О. Масельського  відбулася цікава зустріч учнів  дев’ятих класів  з начальником Валківського райвідділу ГУ МВС України в області  підполковником міліції С.І. Степановим. Тема її - «Особливості кримінальної відповідальності  неповнолітніх».
Станіслав Іванович розповів не тільки про злочини, які скоюють неповнолітні, а й про те, яку відповідальність тягнуть за собою ці протиправні дії. На жаль, наголосив він, нерідко  буває так, що дізнаються про цю відповідальність неповнолітні запізно - коли закон вже  порушено, злочин скоєно і хлопець чи дівчина  опиняються в районному відділі міліції. Тож, як сказав С.І. Степанов, яким  би таємним не було скоєння протиправної дії, злочин все одно буде розкрито, а на   зловмисника  неодмінно чекає покарання.
Під час зустрічі була порушена і ще одна & ... Читати далі »

Переглядів: 187 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

ДИТСАДОК -ТУРБОТА ВСІЄЇ  ГРОМАДИ

Як і всі навчальні заклади району, дошкільний заклад Гонтового Яру раз на 10 років проходить обов’язкову атестацію для державного контролю за діяльністю та для   перевірки відповідності своєму призначенню - формуванню базових якостей особистості дошкільника. Така атестаційна  експертиза була  нещодавно проведена в дитсадку за участі спеціалістів відділу освіти райдержадміністрації та райметодкабінету.
На  даний час наш дошкільний  заклад, розрахований  на 45 місць, відвідують 24 вихованці. Для них створено всі умови для повноцінного перебування впродовж дня. Для всебічного гармонійного розвитку дітей облаштовано тематичні кімнати космосу, казок, аптеки, музей народно-прикладного мистецтва. Навчально-виховний процес забезпечують сім кваліфікованих  працівників, у тому  числі чотири педагоги.
Матеріально-технічна база на ... Читати далі »

Переглядів: 251 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

ДИТСАДОК -ТУРБОТА ВСІЄЇ  ГРОМАДИ

Як і всі навчальні заклади району, дошкільний заклад Гонтового Яру раз на 10 років проходить обов’язкову атестацію для державного контролю за діяльністю та для   перевірки відповідності своєму призначенню - формуванню базових якостей особистості дошкільника. Така атестаційна  експертиза була  нещодавно проведена в дитсадку за участі спеціалістів відділу освіти райдержадміністрації та райметодкабінету.
На  даний час наш дошкільний  заклад, розрахований  на 45 місць, відвідують 24 вихованці. Для них створено всі умови для повноцінного перебування впродовж дня. Для всебічного гармонійного розвитку дітей облаштовано тематичні кімнати космосу, казок, аптеки, музей народно-прикладного мистецтва. Навчально-виховний процес забезпечують сім кваліфікованих  працівників, у тому  числі чотири педагоги.
Матеріально-технічна база на ... Читати далі »

Переглядів: 146 | Додав: salal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)