Головна » 2015 » Травень » 16

БУДНІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

Виїзний прийом на території Ков’язької селищної ради провели голова райдержадміністрації В.І. Войтенко та його перший заступник В.П. Оноша. Порушені громадянами питання стосувалися можливості отримання допомоги малозабезпеченою сім’єю, щодо чого були надані роз’яснення, які документи треба подати до управління праці та соціального захисту населення, а також щодо незгоди частини місцевої громади з бурінням газової свердловини Журавлина-2. Це питання знаходиться зараз на розгляді у Валківській міжрайонній прокуратурі та на контролі у  Валківській РДА.
У рамках підготовки до наступного опалювального сезону керівники району оглянули заклади соціальної  сфери селища.

x x x

 У райдержадміністрації відбулося перше засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних г ... Читати далі »

Переглядів: 265 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

МИТТЄВОСТІ ВЕЛИКОГО СВЯТА

Справді великим і величним стало святкування 70-річчя Перемоги в Україні. Великим і за масштабністю святкових заходів, і за кількістю вхідних, яких за цьогорічним календарем та чинним законодавством було аж три.
На Валківщині урочистості  загалом тривали  чотири дні. А розпочалися вони святковим концертом аматорів народної творчості району. Подарунком землякам від депутата районної ради Юрія Деркача стала участь  у цьому концерті Народного артиста України Олега Дзюби разом зі своїми друзями - співачкою Альбіною Житєньовою, скрипалькою Катериною Хоменко та  саксофоністом Геннадієм Мезіновим.

Широко відзначили в районі День пам’яті та примирення - покладанням квітів до пам’ятників та братських могил загиблим воїнам, урочистими мітингами та поминальни ... Читати далі »

Переглядів: 215 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

ЗА ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ РАЙОНУ

Попередні результати виконання Програми економічного і соціального розвитку  району за перший квартал поточного року було проаналізовано на одній з останніх апаратних нарад у райдержадміністрації під головуванням керівника району В.І. Войтенка. Зокрема, було озвучено підсумки діяльності у виробничій сфері, транспортному забезпеченні та сфері малого підприємництва.
Одним із пріоритетних напрямків роботи райдержадміністрації залишається створення сприятливих умов для стабільного розвитку малого бізнесу. За станом на початок квітня  нинішнього року в районі зареєстровано 1308 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 116 юридичних осіб та 1192 фізичних осіб - підприємців. У першому кварталі юридичних осіб - підприємців збільшилося на три відсотки, фізичних осіб майже на стільки ж зменшилося.
Найбільше малих підприємств зайняті в сфер ... Читати далі »

Переглядів: 200 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

ВАЛКІВЩИНА У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

За підсумками першого кварталу поточного року в господарствах району  налічувалося 3623 голови великої  рогатої худоби, в тому числі 1250 корів, свиней - 3255 голів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість великої рогатої худоби та  корів скоротилася на 11,8 та 14,2 відсотка відповідно, свиней - майже на чверть.
М’яса сільгосппідприємства району  виробили (реалізували на забій худоби в живій вазі) за цей період 43,3 тонни, молока одержано 1020,5 тонни. Порівняно з показниками минулого року виробництво м’яса збільшилося на 36,2 відсотка, молока - зменшилося на 5,7 відсотка. Продуктивність корів зросла на 11,8 відсотка і становила 816 кілограмів молока.
Середньодобові прирости великої  рогатої худоби на відгодівлі склали 414 грамів - на 5,6 відсотка більше, ніж торік. Середньодобові прирости свине ... Читати далі »

Переглядів: 223 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

ТУТ ВІДЧУВАЄШ ПОДИХ ІСТОРІЇ 

Міжнародний день музеїв, який щороку відзначає в травні світова культурна спільнота, нині проходить під гаслом «Музеї заради сформованого суспільства». Пропонуючи цю тему, Міжнародна Рада музеїв ІСОМ називає одними з найбільших проблем сучасного світу адаптацію людини до нових реалій життя і розвиток суспільства у гармонії з природою.
Серед заходів, запропонованих Валківським краєзнавчим музеєм з нагоди свята - уроки пам’яті та вшанування відомих земляків, тематичні зустрічі, фотовиставка «Війна під час миру», виставка нових експонатів. Зокрема, напередодні Дня музеїв колекцію експонатів поповнили листи з фронту К.Ф. Вільхівського, які його ... Читати далі »

Переглядів: 212 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

КРІЗЬ РОКИ ПРОНЕСЕНА ПАМ'ЯТЬ

Так розпорядилася доля, що й мені випало стати дитиною війни. А точніше - сиротою війни, бо те страшне лихоліття забрало моїх батьків.
Майже все моє життя пов’язане з Валківщиною, зі Старим Мерчиком. По закінченні школи в Краснокутському районі вчилася тут в аграрному технікумі, а по тому більше  40 років працювала в селищі листоношею. Тут виросли мої діти. А колись до війни на Валківщині, в райкомі  комсомолу працювала моя мама Клавдія Миколаївна, уродженка Краснокутського району. Пізніше  вона, педагог за фахом, викладала в одній із сільських  шкіл Броварського району на Київщині. Директором тієї школи працював мій батько Григорій Микитович Кузьменко. Побралися вони за кілька років до війни. Коли ж почалася Велика Вітчизняна, Броварський райком партії залишив  батька для партизанської роботи. Так у тилу  ворога б ... Читати далі »

Переглядів: 206 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

ЗНАННЯ, ЩО ЗАХИСТЯТЬ І ДОПОМОЖУТЬ

Про те, як захистити своє життя і здоров’я від наслідків аварій і катастроф, пожеж і стихійного лиха, має знати кожен. Саме тому в загальноосвітніх закладах протягом навчального року діти вивчають правила поведінки і дій при надзвичайних ситуаціях. Підсумком перевірки отриманих учнями знань та навичок, а також, підготовки навчального закладу до надзвичайних ситуацій став показовий день цивільного захисту та об’єктового тренування, який пройшов на базі Баранівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Участь у цьому  заході взяли працівники служби МНС району, а також директори шкіл та вчителі предмету «Захист Вітчизни». Всі вони відвідали класно-групові заняття в 1-11 класах за тематикою предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни». Інтерес в учасників заходу викликав і виступ агітбригади «Юні пожежники&r ... Читати далі »

Переглядів: 226 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

ПОПОВНЮЄМО ЛІСОВІ МАСИВИ

Ліс цілком може існувати без втручання людини, це саморегулююча екосистема. Та, як свідчить практика, самовідновлення лісу на зрубах часто триває десятиліття, при цьому замість сосни і дуба там виростають нерідко малоцінні породи, а то й зарості чагарників.  Тому участь працівників лісового господарства у відновленні лісу необхідна, коли створюються лісові культури, проводиться своєчасний догляд за молодими насадженнями та захист їх від бур’янів і швидкорослих малоцінних порід.
Поточного року підприємству «Жовтневе лісове господарство», до якого входять лісництва Валківського, Коломацького, Золочівського, Нововодолазького і Харківського районів, потрібно відновити лісонадження на місці зрубів площею 102 гектари, посприяти природному відновленню лісів  на площі 8 гектарів, на площі 600 гектарів провести догляд за молодими насадженн ... Читати далі »

Переглядів: 239 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)

ТУРНІР НА ЧЕСТЬ ЮВІЛЕЮ ПЕРЕМОГИ

Шаховий турнір серед ветеранських команд Харкова та районів області, присвячений 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, відбувся в обласному центрі. Побувала на ньому й команда Валківського району в складі ветеранів праці - валківчан Л.О. Харченка, В.В.  Карлова та І.П. Зюбана з Гонтового Яру.
Змагання проходили в дружній, теплій обстановці, адже  вони зібрали чимало постійних учасників шахових баталій міжрайонного і обласного рівнів, які неодноразово зустрічалися на  шахових полях, тож мали можливість побачитися і поспілкуватися з давніми колегами по грі. Був турнір представницьким - разом з учасниками-любителями були й імениті шахісти, майстри спорту в цій грі.
 Наші  шахісти, одержавши перемогу над командами Харківського району, Люботина і Фрунзенського району Харкова, посіли друге місце серед сільських ра ... Читати далі »

Переглядів: 174 | Додав: salal | Дата: 16.05.2015 | Коментарі (0)