Головна » 2015 » Травень » 06

Заради миру і життя

Той перший, незабутній, у жорстоких боях вистражданий, оплачений тисячами солдатських життів День Перемоги  валківчанину Івану Тихоновичу Ольховському випало зустріти у самому серці ворожої твердині. У складі І Білоруського фронту він штурмував Берлін і разом зі своїми бойовими побратимами під залпи переможних армійських салютів залишив на посіченій кулями і снарядами рейхстагівській стіні своє ім’я.
Але до того пам’ятного дня було в молодого бійця майже два роки вогненних  фронтових верст - боїв, втрат і перемог, з яких склалася та Велика і остаточна. Був військовий призов у вересні 1943-го після звільнення його рідної Вільхівщини, навчання на мінометника і бойове хрещення під Бобруйськом  молодого бійця 226-го міномет ... Читати далі »

Переглядів: 205 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Немає літ, прожитих марно

Давно вже ми не уявляємо районних травневих урочистостей і святкових концертів без виступів Валківської чоловічої хорової капели імені О.С. Масельського. Започаткований до 30-річчя Великої Перемоги, цей колектив став першим ветеранським хором в області і на тривалий час – одним з кращих самодіяльних пісенних колективів з високим виконавським рівнем. Та за всі роки існування невблаганний час значно порідив лави наших хористів. Дуже мало залишилося тих, з кого починався хор, хто був у числі його перших учасників. Серед них – Віктор Іванович Ольховський, який щойно зустрів свою 89-ту весну.
Дитинство у нього, вихідця з робітничої сім’ї, було суворим. Родина, в якій виховувалося п’ятеро дітей, теж зазнала трагедії Голодо ... Читати далі »

Переглядів: 227 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Цей день він наближав, як міг

Нинішня весна для Михайла Федоровича Борща з Очеретового - дев’яносто шоста. Вік дуже поважний, до того ж і  жорсткий наступ хвороб  доводиться витримувати старому солдату. Тож не може він вже прийти 9 Травня до пам’ятника загиблим воїнам, вклонитися  й покласти квіти, поділитися спогадами  з односельцями про те, як воював.
А розповісти йому є про що. Майже  десять років віддав М.Ф. Борщ військовій службі. Призвали його до лав Червоної Армії далекого 1939-го.  Служити випало сільському хлопцеві в Ленінграді. Обов’язок солдатський виконував бездоганно. Коли вже мав звільнятися в запас, почалася війна. Його 225-й конвойний полк залишили в місті для підтримання там порядку та для боротьби з д ... Читати далі »

Переглядів: 262 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Найвища нагорода ветерана

Кожен фронтовик добре знає, як багато значить для солдата вміння швидко зорієнтуватися в будь-якій ситуації, не розгубитися в найбільшій небезпеці. Це вміння не раз рятувало життя і Василю Трифоновичу Михайліченку. Коли почалася війна, на фронт його не взяли, бо був ще неповнолітнім. Свою воєнну біографію розпочав після визволення нашого краю у вересні 1943-го. Короткий курс молодого бійця, і ось він уже - кулеметник взводу, який  проводить розвідку боєм.
Викликати вогонь на себе, щоб одержати дані про дислокацію і сили противника на тій чи іншій ділянці фронту - одне з найнебезпечніших завдань. Та їх підрозділ завжди справлявся з ним. Може тому, що і Василь Трифонович, і його бойові побратими навчилися не думати про страх. Вони просто ... Читати далі »

Переглядів: 240 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Згадаймо невідомих солдатів

Вшановуючи пам’ять загиблих воїнів, кладучи квіти до братських могил, ми насамперед маємо згадати тих, хто залишився невідомим. Їх матері, дружини так і відійшли у вічність, не дізнавшись де поховані найдорожчі люди. А діти, внуки й  правнуки ще продовжують пошук.
Багато невідомих солдатів покояться і в  братських могилах нашого району. Зокрема, на Рогозівському кладовищі Валок із 233 похованих бійців 224 - невідомих. У Старому Мерчику не встановлено прізвища 105 загиблих із 278, у Барановому з 418 загиблих - 391 невідомий. Майже третина з усіх похованих бійців - 197 - залишилися невідомими в Благодатному, більше половини - 167 - у Високопіллі. В  Гонтовому Ярі із 137 полеглих воїнів 123 невідомих, у Костеві із 120 - 113 невідомих, у Минківці із 153 - 142 невідомих. І перелік цей можна  продовжувати.
Кількість невідомих солдатів у братських могилах враж ... Читати далі »

Переглядів: 205 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Ветеранам від земляків

Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати. Але одне незаперечно - ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати тих,  хто віддав життя за визволення світу  від фашистської чуми, будемо шанувати живих ветеранів. На жаль, на сьогодні їх зосталося зовсім небагато. Наш територіальний  центр обслуговує 39 ветеранів війни. Працівники терцентру роблять все для того, аби підтримати їх, полегшити їм життя. А до Дня Перемоги ми завжди прагнемо подарувати їм святковий настрій, зробити все, щоб вони відчули любов і шану земляків.
Допомагають нам у цьому благодійники. Ось і цього року напередодні 9 Травня працівники терцентру, привітавши учасників війни зі святом, вручили їм подарунки - продуктові набори. Продукти до  святкового столу ветерани отримали завдяки підприємцям О.С. Назарьку, О.Ю,  Бондаренко, С.А. Наталочному, В.І. Гладков ... Читати далі »

Переглядів: 216 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Є в "Клівії" надійні друзі

Наприкінці лютого під час пленарного засідання ХLІ позачергової сесії районної ради до депутатів звернулася директор районного  Будинку дитячої та юнацької творчості С.В. Прищепа. Вона попросила допомоги й підтримки для дитячого вокально-інструментального  ансамблю «Клівія». Він діє при БДЮТі вже сім років, користується популярністю серед школярів. Та за роки роботи деяке музичне обладнання зносилося і нині потребує оновлення, а коштів на це немає.
На прохання керівника закладу та  учасників творчого колективу відразу ж  відгукнулися голова районної  ради Ю.Д. Яцина, депутати О.С. Шаповал, А.Г. Павинський, Ю.М. Деркач, М.В. Хирний та підприємець С.В. Тижненко. Вони внесли особисті кошти і поклали початок добрій справі.
На зібрані кошти було придбано якісний комплект аксесуарів для акустичної  барабанної установки. Завітавши на р ... Читати далі »

Переглядів: 259 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

За спокій у будні і свята

Як свідчить аналіз, соціально-політична та  криміногенна ситуація в державі залишається складною. Спостерігається активізація диверсійної та терористичної діяльності, внаслідок чого трапляються випадки загибелі громадян, у тому числі працівників міліції. Щоб запобігти можливим провокаціям та диверсіям під час масових заходів з нагоди 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, не допустити заворушень антиукраїнської спрямованості, зіткнень представників різнополярних партій, правоохоронці готові зробити все від них залежне. 
Разом із громадськими формуваннями ми забезпечимо правопорядок під час святкування 70-річчя Перемоги. Силами міліції в святкові дні у Валках буде організовано посилене патрулювання. Сподіваємося також на розуміння ситуації мешканцями та гостями району. Це розуміння має проявлятися насамперед у виконанні рекомендацій щодо  правил поведінки під час м ... Читати далі »

Переглядів: 214 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)

Грошова допомога до ювілею Перемоги

Як і щороку, до свята  Великої Перемоги ветерани війни та особи, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», отримують разову грошову  допомогу. Розміри цієї допомоги та порядок її виплати встановлено постановою Кабінету міністрів України №147 від 31 березня 2015 року.
 За станом на 27 квітня разову грошову допомогу було призначено 1208 ветеранам та учасникам бойових дій Валківського району на загальну суму 740,7 тис. грн.
Сума допомоги для інвалідів війни І групи, а таких у районі сьогодні 61 чоловік, становить 2835 грн. Інвалідам війни ІІ групи (51 чоловік) - 2475 грн., ІІІ групи (66 чоловік) - 2200 грн.
Разова грошова допомога учасникам бойових дій, яких наразі в районі зареєстровано 108 чоловік, становить 875 грн.,  чл ... Читати далі »

Переглядів: 190 | Додав: salal | Дата: 06.05.2015 | Коментарі (0)